هدست بلوتوثی و دستیار شخصی سونی اکسپریا ایر رونمایی شد [IFA 2016]

سونی اکسپریا ایر

سونی اکسپریا ایر (Sony Xperia Ear) قرار است چیزی فراتر از یک هدست بلوتوثی معمولی باشد. سونی این محصول را به عنوان یک دستیار شخصی تولید نموده که می‌تواند تعامل صوتی خوبی با کاربر داشته باشد. این وسیله قادر خواهد بود تا آخرین اعلان‌ها، رویدادهای پیش رو، تغییرات آب و هوایی و بسیاری موارد دیگر را مستقیماً از گوشی هوشمند کاربر دریافت کرده و به اطلاع وی برساند. سونی که وعده‌های زیادی درباره این محصول داده بود، در نمایشگاه IFA 2016 آن را به معرض دید علاقه‌مندان گذاشته است.

سونی اکسپریا ایر (تصویر 1)با وجود اینکه نمونه ارائه شده در نمایشگاه IFA کامل نبوده و به صورت یک نسخه آزمایشی تهیه شده، اما با این حال برخی ویژگی‌های آن قابل امتحان کردن است. اولین چیزی که با گذاشتن این هدست بر روی گوش خود متوجه می‌شوید، صدای ملایم و آرامش بخش دستیار صوتی آن است که به هیچ وجه آزار دهنده نخواهد بود. ویژگی مهم بعدی که می‌توان به آن اشاره کرد، پشتیبانی اکسپریا ایر از جسچرهای سر کاربر است. بدین ترتیب که تکان دادن سر در راستای عمودی به عنوان پاسخ مثبت تلقی شده و تکان دادن سر به صورت افقی به اکسپریا ایر می‌فهماند که پاسخ کاربر منفی است. یک دکمه هم بر روی هدست تعبیه شده که برای فعال و غیرفعال کردن دستیار صوتی به کار می‌رود.

سنسوری نیز که در قسمت داخلی این هدست تعبیه شده، برای تشخیص در حال استفاده بودن دستگاه به کار خواهد رفت. برخلاف بیشتر هدست‌های بلوتوثی جدیدی که اخیراً معرفی شده‌اند، سونی اکسپریا ایر به هیچ عنوان یک ابزار ردیاب تناسب اندام نیست. از لحاظ راحتی استفاده نیز باید گفت که سونی این هدست را بسیار خوب و ارگونومیک طراحی کرده و استفاده از آن اصلاً آزار دهنده نیست. لاستیک‌های داخل گوشی مختلفی هم که برای آن در نظر گرفته شده و در بسته‌بندی آن وجود خواهد داشت، تضمین می‌کند که همه اشخاص با خصوصیات فیزیکی مختلف به راحتی از آن استفاده کنند.

سونی اکسپریا ایر (تصویر 2)باتری اکسپریا ایر به راحتی می‌تواند انرژی مورد نیاز برای چندین ساعت فعالیت مداوم را فراهم کند. علاوه بر این یک باتری داخلی هم در قاب این هدست تعبیه شده و می‌توان از آن به عنوان یک شارژر همراه نیز استفاده نموده و در بیرون از خانه باتری هدست را بوسیله آن شارژ کرد.

هدست بلوتوثی سونی اکسپریا ایر اواخر سال جاری میلادی با قیمت 200 دلار راهی بازار خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید