اکسپریا ایکس پرفورمنس نسخه پیشنمایش اندروید 7 نوقا را دریافت کرد

درست بر خلاف عرضه‌ی نسخه پیش نمایش اندروید 6.0 مارشمالو، سونی از نسخه‌ی جدید اپلیکیشن Xperia Beta Program رونمایی کرده است تا مصرف کنندگان گوشی اکسپریا ایکس پرفورمنس بتوانند از نسخه‌ی پیشنمایش اندروید 7 نوقا بهره‌مند شوند.

Sony-Xperia-X-Performance-Android-7-Nougat-Downloadاز آنجایی که این یک برنامه آزمایشی است، شما نمی‌توانید در عملکرد دستگاه خود تغییرات نهایی را حس کنید، ویژگی‌های پیشرفته را استفاده کرده و حتی دستگاه شما نیز حداقل تا زمان آزمایشی بودن این به‌روزرسانی با ثبات نخواهد بود. سونی اعلام کرده است که نه تنها این برنامه آزمایشی، امکان تست سیستم عامل آینده گوگل، اندروید 7 نوقا را برای شما به ارمغان خواهد آورد، بلکه پل ارتباطی جدیدی را نیز بین کاربران و توسعه دهندگان این گوشی هوشمند ایجاد کرده است. به معنای دیگر سونی نیازمند آن است که کاربران ایرادات پلتفرم را به توسعه دهندگان گزارش کنند تا تیم سونی بتوان تجربه بدون ایرادی از نسخه نهایی اندروید 7 نوقا را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. این کار بین تمامی تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند رایج است و ما از اکثر آن‌ها چنین عملی را مشاهده می‌کنیم.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که برنامه جدید اکسپریا بتا تنها برای بهترین گوشی سری اکسپریا ایکس (اکسپریا ایکس پرفورمنس) عرضه شده است. ما نمی‌توانیم این حدس و گمان را بزنیم که آیا سونی برای دو عضو دیگر خانواده اکسپریا ایکس نیز نسخه پیشنمایش اندروید نوقا را عرضه خواهد کرد یا خیر! تا پیش از عرضه اندروید مارشمالو نیز شاهد آن بودیم که سونی نسخه پیشنمایش آن را تنها برای اکسپریا زد 3 و زد 3 کامپکت به ارمغان آورده بود. با این حال لازم به ذکر است که این برنامه تنها برای کاربران اروپایی اکسپریا ایکس پرفورمنس قابل دسترس است و در حال حاضر کاربران آسیایی و آمریکایی این گوشی نمی‌توانند از آن بهره‌مند باشند.