در نمایشگر 4K اکسپریا زد 5 پریمیوم سونی هیچ چیز جدیدی دیده نمی شود

نمایشگر 4K اکسپریا زد 5 پریمیوم
نمایشگر 4K اکسپریا زد 5 پریمیوم

مشکلات بسیاری در کمپانی بزرگ سونی وجود دارد. این کمپانی برای بیرون آمدن از مشکلات،  کسب کار پی سی خود را واگزار کرد و به تولید تلفن های هوشمند روی آورد. این کمپانی گوشی های خوبی تولید می کند اما نتوانسته است جایگاه مناسبی برای خود دست و پا کند و همیشه پشت سر رقیبان حرکت کرده است . سونی با روی آوردن به تولید گوشی های هوشمند نه تنها نتوانست مشکلات گذشته را رفع کند، بلکه مشکلات جدیدی نیز به وجود آورد. زیرا رقیبان گوشی های خوبی تولید می کنند که قیمت مناسب تری دارد.

چه فکری درباره استفاده از نمایشگر های 4K روی گوشی های هوشمند می کنید؟ سونی در نمایشگاه ایفا 2015 تحلیل گران را متعجب ساخت. کمپانی ای که اعتقاد داشت نمایشگر های QHD برای گوشی ها ضروری نیست پا را فراتر از گفته خود گذاشت و گوشی جدید اکسپریا زد 5 پریمیوم را با صفحه نمایش 5.5 اینچی 4K (رزولوشن 3840 در 2160 پیکسل) رونمایی کرد.

بله اکسپریا زد 5 پریمیوم اولین گوشی 4K جهان می باشد. نمایشگر زد 5 پریمیوم عالی است و هیچ انکاری وجود ندارد، اما این رزولوشن چه کاری انجام می دهد که ارزش هزینه بیشتر را داشته باشد؟ رنگ های زنده، کنتراست و زاویه دید، همه اینها مواردی هستند که نمایشگرهای با دقت 1080 پیکسل نیز با خود دارند.

رو راست بگوییم نمایشگر اکسپریا زد 5 هیچ چیز فوق العاده ای ندارد و هنوز دقت 1080 پیکسل برای صفحه نمایش هایی 5.5 اینچی کافی است. رزولوشن بیشتر نمایشگر فشار بیشتری به پردازنده وارد می کند و باعث می شود طول عمر باتری گوشی هوشمند کاهش پیدا کند.

آیا شما ترجیح نمی دادید باتری زد 5 پریمیوم چند ساعتی بیشتر دوام داشت؟ اما قطعا تولید کنندگان به این حرفها گوش نمی دهند و به زودی تولیدکنندگان دیگر گوشی هایی با این نوع نمایشگر روانه بازار خواهند کرد.