با «اکسپریا ایر» جدید سونی هم موسیقی گوش کنید و هم صدای اطراف را بشنوید!

اکسپریا ایر جدید

سونی سال گذشته میلادی با عرضه «اکسپریا ایر» (Xperia Ear)، هدفون‌ بی‌سیم اختصاصی خود را در دسترس کاربران قرار داد. امسال نیز در نمایشگاه MWC این شرکت ژاپنی مدل جدیدی از این هدفون را که به یک دستیار مجازی نیز مجهز می‌باشد، معرفی نمود.

سونی در حال حاضر این محصول جدید خود را «اکسپریا ایر اپن استایل کانسپت» (Xperia Ear Open-style Concept) نامگذاری کرده و همان‌طور که از نام آن پیداست، هنوز در مراحل ابتدایی تولید قرار داشته و یک نمونه اولیه می‌باشد. متأسفانه این بدان معناست که امکان تست کیفیت صوتی این محصول در نمایشگاه وجود ندارد، اما با این حال سونی اطلاعات خوبی راجع به این هدفون در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده است.

اکسپریا ایر سونیاین مدل جدید از اکسپریا ایر از تکنولوژی اختصاصی open-ear که سونی در قالب برنامه Future Lab خود آن را توسعه داده است، پشتیبانی خواهد کرد. در واقع این هدفون در هنگام استفاده، صداهای محیط پیرامون را نیز به گوش کاربر هدایت می‌کند. این مسئله با اینکه در نگاه اول ممکن است به نظر برخی کاربران، نکته مثبتی تلقی نشود اما در حقیقت اطلاع از صداهای محیط پیرامون به ارتقای ایمنی کاربران در هنگام گوش دادن به موسیقی در حین پیاده‌روی کمک کرده و همچنین در محیط‌های کاری نیز مانع ارتباط مناسب با همکاران و اطلاع از اعلان‌های کاری، نخواهد شد.

اکسپریا ایردر حال حاضر اطلاعات کمی راجع به سخت‌افزار داخلی این محصول ارائه شده، اما می‌دانیم که ترکیبی از دو هادی صوتی خاص و همچنین واحدهای درایور، مستقیماً امواج صوتی را به کانال گوش کاربر هدایت خواهند کرد. بلندگوهای این هدفون‌، حلقه‌ای شکل بوده و صدای محیط از داخل آن به گوش کاربر خواهد رسید. باید دید طراحی متفاوت این محصول در عمل چگونه جواب خواهد داد و کنترل‌های آن که در زیر گوش و قسمت پشتی آن قرار می‌گیرند آیا به خوبی در دسترس خواهند بود یا نه. همانند مدل پیشین، «اپن استایل کانسپت» نیز از دستیار مجازی سونی به نام ایجنت (Agent) پشتیبانی کرده و به کمک آن، کاربر قادر خواهد بود تا هم از طریق صوتی و هم از طریق حرکات سر خود برخی دستورات را به هدفون داده و آن را کنترل نماید.

اکسپریا ایر جدید سونیسونی در کنار معرفی هدفون جدید خود، از قابلیت جدید دیگری به نام Anytime Talk رونمایی کرد که قرار است در طی چند ماه آینده برای اکسپریا ایرهای کنونی نیز در دسترس قرار بگیرد. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا تنها با فشردن یک کلید و یا حرکت دادن سر خود و بدون نیاز به گشتن در بین لیست مخاطبین، اقدام به مکالمه گروهی با دوستان خود نمایند. نسخه بتای این برنامه به زودی در اختیار کاربران نسل اول اکسپریا ایر قرار خواهد گرفت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید