تعداد کاربران اسپاتیفای به 100 میلیون رسید

تعداد کاربران اسپاتیفای به 100 میلیون رسید

اسپاتیفای یکی از سرویس‌های محبوب پخش آنلاین موسیقی است و تعداد کاربران آن علی رغم وجود رقبایی مانند اپل موزیک همچنان در حال افزایش است. اسپاتیفای امروز اعلام کرد تعداد کاربرانش به 100 میلیون رسیده و این سرویس پخش آنلاین موسیقی در حال حاضر دارای بیشترین میزان کاربر پرداختی در کل صنعت دنیای دیجیتال است. جالب است بدانید که بیش از 30 میلیون کاربر اسپوتیفای برای سرویس ویژه به این شرکت پول می‌پردازند. اگرچه 70 میلیون کاربر آن نیز به صورت رایگان از این سرویس استفاده می‌کنند.

با این حال راه پیش رو برای آینده اسپاتیفای چندان روشن نیست چرا که اپل موزیک نیز به عنوان یک رقیب جدی در این صنعت فعالیت می‌کند. اپل موزیک سال گذشته عرضه شد و در این مدت بیش از 13 میلیون کاربر ویژه جذب کرده است. حتی گوگل نیز با سرویس گوگل پلی موزیک و یوتیوب یک رقیب برای اسپاتیفای به شمار می‌رود. علاوه بر این، آمازون نیز قصد دارد وارد این میدان مسابقه شده و طبق اخباری که اخیراً منتشر شد این غول آنلاین بر روی ساخت یک سرویس مستقل پخش آنلاین موسیقی کار می‌کند که تا پایان سال به کاربران عرضه خواهد شد و وارد بازار شلوغ این صنعت می‌شود.

اگرچه اسپاتیفای از سال 2006 شروع به فعالیت کرده و در طی دهه گذشته همواره در حال پیشرفت بوده اما هنوز به سودآوری بزرگی دست نیافته است و این سرویس 80% درآمد خود را به هنرمندان و شرکت‌های پخش موسیقی‌ای که آهنگ‌های خود را بر روی اسپاتیفای قرار می‌دهند پرداخت می‌کند.