آیا Final Fantasy XIV: A Realm Reborn بر روی Xbox One هم منتشر خواهد شد؟

Final Fantasy XIV A Realm Reborn

بازی Final Fantasy XIV: A Realm Reborn که در سبک نقش آفرینی بر خط چندنفره گسترده یا به طور مختصر MMORPG می باشد، بین سال های 2013 تا 2015 برای پلتفرم های مختلفی از قبیل پلی استیشن 3، پلی استیشن 4، ویندوز و حتی مک منتشر شده است و توانسته موفقیت خوبی برای سازنده آن یعنی اسکوئر انیکس (Square Enix) به ارمغان بیاورد. این بازی تا به الان توانسته بیش از 5 میلیون گیمر را به سمت خود جذب کند که موفقیت خوبی محسوب می شود. اما شاید تنها پلتفرمی که از این بازی بی بهره مانده است، کنسول Xbox One مایکروسافت می باشد (البته بدون در نظر گرفتن کنسول معرفی نشده NX نینتندو).

وب سایت DualShockers اخیرا مصاحبه ای را با آقای نائوکی یوشیدا (Naoki Yoshida) که تهیه کننده بازی Final Fantasy XIV: A Realm Reborn می باشد ترتیب داده است که وی در این مصاحبه پیرامون موضوع پورت این بازی برای کنسول Xbox One صحبت های را بیان کرده است.

در ابتدا بازی Final Fantasy XIV: A Realm Reborn برای کنسول Xbox One ارائه نشد و دلیل آن هم عدم پشتیبانی مایکروسافت از قابلیت cross-platform در کنسول خود بود. شایان ذکر است که این قابلیت به کاربران پلتفرم های مختلف امکان می دهد تا با یکدیگر به بازی بپردازند. اما با گذشت چندین سال، با تغییر سیاست مایکروسافت در قبال ویژگی cross-platform و پشتیبانی از این قابلیت در Xbox One و ویندوز 10، شرکت اسکوئر انیکس نیز رویکرد خود را تغییر داده است و قصد عرضه این بازی بر روی Xbox One را دارد.

Final Fantasy XIVآقای یوشیدا در این باره گفته است که امکان عرضه این بازی برای Xbox One وجود دارد، ولی با این وجود هنوز نگرانی ها و مشکلاتی نیز وجود دارند که باید برطرف شوند. یکی از این موارد این است که این بازی باید قابلیت cross-platform با کنسول های پلی استیشن 3 و پلی استیشن 4 را نیز داشته باشد و به این منظور باید مایکروسافت در کنسول Xbox One خود علاوه بر پشتیبانی cross-platform با ویندوز 10، کنسول های سونی را نیز پشتیبانی نماید. همچنین آقای یوشیدا با اعلام اینکه اسکوئر انیکس هنوز در مورد محبوبیت و میزان انتشار ویندوز 10 اطمینان حاصل نکرده است، اظهار نموده که این شرکت برای پورت این بازی برای این پلتفرم نیز با مایکروسافت صحبت هایی داشته است.

وقتی در مورد احتمال انتشار بازی Final Fantasy XIV: A Realm Reborn بر روی کنسول معرفی نشده نینتندو با نام فعلی NX صحبت به میان می آید، کمپانی اسکوئر انیکس برای این کار کاملا مردد می باشد و هنوز هیچ نظر قطعی در این باره اعلام نکرده است. مطئنا اسکوئر انیکس در حال حاضر می خواهد زمان دقیق انتشار کنسول جدید نینتندو و همچنین سیاست نینتندو در قبال cross-platform را بداند تا بتواند درباره انتشار بازی خود بر روی آن تصمیم گیری نماید.

شرکت اسکوئر انیکس بسیار مایل است که بازی Final Fantasy XIV: A Realm Reborn را تا حد امکان برای تمامی گیمر ها در دسترس قرار دهد ولی این مسئله از یک طرف به تصمیماتی که مایکروسافت و نینتندو خواهند گرفت بستگی دارد.

attackofthefanboy