حالت STAMINA دوباره به گوشی های سری اکسپریا زد 5 بازگشت

اکسپریا زد 5 پریمیوم

با انتشار اندروید 6 برای گوشی های سری اکسپریا زد 5 سونی، کاربران این محصولات به واسطه حذف حالت STAMINA بسیار ناراحت شدند. حالت STAMINA در گوشی های اکسپریا زد 5 باعث می شد تا هنگامی که گوشی بلا استفاده بوده و صفحه آن خاموش می شد، برنامه هایی که در حال اجرا بودند متوقف شوند و به این ترتیب طول عمر باتری در حالت آماده به کار تا 400 درصد افزایش یابد. از آنجا که این حالت، یکی از مهمترین فاکتورهایی بود که باعث می شد تا طول عمر باتری در گوشی های سری اکسپریا زد 5 به اندازه وعده داده شده سونی، یعنی دو روز کامل باشد، لذا شرکت سازنده هر چه سریع تر دست به کار شد تا قابلیت مذکور را به این گوشی ها بازگرداند.

خوشبختانه در حال حاضر بروزرسانی اندروید 6.0.1 برای گوشی های اکسپریا زد 5 منتشر شده و این قابلیت را بازگردانده است. بروزرسانی مذکور هم اینک برای گوشی های اکسپریا زد 5 (E6603)، اکسپریا زد 5 دوآل (E6683) و اکسپریا زد 5 کامپکت (E5803, E5823) در دسترس می باشد. با اینکه اکسپریا زد 5 پریمیوم تا به این لحظه این بروزرسانی را دریافت نکرده است اما پیش بینی می شود که این محصول نیز به زودی از آن بهره مند شود.

حالت STAMINA در اکسپریا زد 5
حالت های STAMINA و Ultra STAMINA به گوشی های سری اکسپریا زد 5 بازگشته است.

در بروزرسانی نرم افزاری اخیر، حالت های STAMINA و Ultra STAMINA به گوشی های مذکور بازگشته است و کاربران می توانند از آن ها استفاده نمایند که البته حالت دوم صرفه جویی بسیار بیشتری در مصرف باتری خواهد داشت و برنامه های در حال اجرا را به حداقل میزان ممکن خواهد رساند. همچنین در این بروزرسانی، وصله امنیتی ماه آوریل گوگل نیز اضافه شده و به علاوه یک روش جدید نیز برای دسترسی مستقیم به دوربین گوشی از طریق صفحه قفل، معرفی شده است. از این به بعد کاربران گوشی های اکسپریا زد 5 می توانند به سرعت و بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی، با دوبار فشار دادن متوالی کلید اصلی دستگاه (پاور) به دوربین آن دسترسی یابند.

اگر شما نیز از کاربران یکی از گوشی های سری اکسپریا زد 5 سونی هستید و اعلان مربوط به بروزرسانی را در گوشی خود دریافت کرده اید، قبل از اینکه شروع به دریافت آن کنید از متصل بودن گوشی به یک شبکه وای فای اطمینان حاصل نمایید. همچنین باتری دستگاه نیز حداقل باید 50 درصد شارژ داشته باشد. و در نهایت اینکه باید صبور باشید تا روند بروزرسانی به طور کامل انجام شود. از آنجا که بروزرسانی مذکور به صورت بی سیم و یا به اصطلاح OTA ارائه می شود، بنابر این اگر در دریافت آن با تاخیر رویرو شدید زیاد نگران نباشید زیرا دیر یا زود برای شما هم در دسترس قرار خواهد گرفت.