استیون هاوکینگ می گوید هزار سال دیگر بشر منقرض می شود

استیون هاوکینگ می گوید هزار سال دیگر بشر منقرض می شود

استیون هاوکینگ را می توان یکی از باهوش ترین انسان های زنده در حال حاضر دانست و این یعنی زمانی که این شخص صحبت و یا سخنرانی می کند همه به او گوش می دهند و از حرف هایش می توان نتیجه های مختلف و زیادی گرفت. هفته ی پیش در طی سخنرانی که استیون در آکسفورد داشت گفت که بشر تنها هزار سال دیگر برای زنده ماندن فرصت دارد و تنها راه نجات نسل بشر سفر به دیگر سیارات و یافتن محلی قابل سکونت می باشد.

وی در این باره گفت:

من تصور نمی کنم که بشر بیش از هزار سال دیگر بتواند بر روی سیاره ی زمین زندگی کند زیرا این سیاره وضعیت بسیار شکننده و بدی را در سال های آینده خواهد داشت.

به همین دلیل من قصد دارم تا مردم را با فضا و سفرهای فضایی بیشتر آشنا کنم زیرا تنها راه نجات بشر سفر به فضا و یافتن سیاره ای است که بتوان بر روی آن زندگی کرد. این راه نجات به هیچ عنوان ساده نخواهد بود زیرا هم مشکلات تکنولوژیکی وجود دارد و هم زمانی. اگر در سیاره ی تازه یافت شده موجوداتی باشند چه خواهد شد؟ حال چه هوشمند و یا چه غیر هوشمند.

با توجه به این صحبت ها می توان نتیجه گرفت که باید توجه بیشتری به سفرهای فضایی و کشف سیارات قابل سکونت کرد زیرا نابودی زمین شاید بسیار نزدیک تر از آن چیزی باشد که انتظار می رود.

وی در ادامه می گوید:

من باور دارم که زندگی بر روی زمین روز به روز در حال بدتر شدن است و خطراتی که می تواند حیات بر روی این سیاره را تهدید کند به طرز غیر قابل باوری در حال افزایش می باشد. به نظر من سیاره ی زمین بوسیله ی یک فاجعه ی ناگهانی مانند انفجارهای هسته ای، ویروس های دستکاری شده توسط مهندسی ژنتیک و یا خطرات دیگر از بین خواهد رفت.

نسل بشر برای بقا راهی ندارد جز سفر کردن به فضا.

سخنان استیون هاوکینگ چه حقیقت داشته باشند و چه نداشته باشند مطمئنا سیاره ی زمین روزی از بین خواهد رفت. شاید دلیل تلاش های افرادی مانند ایلان ماسک برای سفر به فضا و یافتن خانه ای جدید همین باشد. در حال حاضر انسان ها باید با سعی و تلاش از سیاره ی زمین محافظت کنند زیرا کار دیگری از دست ما بر نمی آید.

نظر شما درباره ی این ادعا چیست؟

1 دیدگاه

  1. این مرد نظراتش عالیه ولی نباید همه اتفاقات دنیارو سیستماتیک فرض کرد چون همیشه یچیزی هست که حسابش دست ما نیس

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید