استیو جابز پس از کناره گیری از مدیریت در حال کار بر روی تلویزیون اپل بوده است

بسیار سخت است که بگوییم تلویزیون اپل یک شایعه است. اخبار زیادی پیرامون این محصول منتشر شده و مشخص است که اپل چندین سال در حال کار بر روی آن بوده است. اما به نظر می‎رسد اپل هنوز موفق به تولید محصولی قابل رقابت با ارزش خرید بالا نشده است. گزارش جدیدی اذعان دارد که حتی استیو جابز نیز پس از کناره‎گیری از سمت مدیریت اپل و هنگام مبارزه با سرطان هنوز در حال کار بر روی تلویزیون این شرکت بوده است.

طبق گفته‎های Walt Mossberg که یکی از دوستان قدیمی موسس اپل و ژورنالیست‎ حوزه فناوری است، استیو جابز هیچ‎گاه رویای تلویزیون اپل را کنار نگذاشت. وی اشاره دارد شبی که جابز کناره‎گیری خود از سمت مدیریت اپل را اعلام کرد با وی تماس گرفته و ادعا کرده که راه حلی برای ساخت تلویزیون اپل پیدا کرده است و Mossberg را دعوت کرده تا از آن طرح دیدن کند. متاسفانه دو ماه بعد از این تماس استیو جابز از دنیا رفت.

ظاهرا طرحی که استیو جابز برای تلویزیون اپل در نظر داشته فراتر از یک باکس ساده متصل به نمایشگر بوده اما این طرح بدون خود او قابل تکمیل نبوده است. هم‎چنین مشخص نیست وی راه حلی برای مشکل بزرگتر اپل یعنی تولید محتوا برای این تلویزیون و قرارداد با شبکه‎های تلویزیونی در نظر داشته است یا خیر.