اندروید 88 درصد بازار گوشی‌های هوشمند را تسخیر کرده است

بر اساس آخرین تحقیقات Strategy Analytics، در فصل پاییز سال 2016 تعداد گوشی‌های هوشمند فروخته شده به عدد 375 میلیون رسیده است. و سیستم عامل اندروید با سهم 88 درصدی از این بازار، از رقبایی مانند اپل به شدت پیشی گرفته است.

«لیندا سویی» از مدیران موسسه‌ی Strategy Analytics می‌گوید «فروش سالیانه‌ی گوشی‌های هوشمند رشد سالانه‌ی 6 درصدی داشته است و از 354.2 میلیون دستگاه در فصل پاییز 2015 به 375.4 میلیون دستگاه در پاییز 2016 رسیده است. چنین سرعتی بیشترین سرعت رشد صنعت گوشی‌های هوشمند در کل طول عمر این صنعت است. این رشد به دلیل کشف بازارهای جدید در آسیا، آفریقا و خاورمیانه رخ داده است، مناطقی که میزان نفوذ گوشی‌های هوشمند در آن‌ها هنوز پایین است.»

«نیل مائیتون» مدیر اجرایی Strategy Analytics اضافه می‌کند «سهم سیستم عامل اندروید از این بازار بسیار زیاد است و با گرفتن 88 درصد بازار پاییز 2016 در این رقابت پیشتاز است. این پیشی اندروید می‌تواند به دلیل گران بود سیستم‌عامل‌های رقیب باشد. در پاییز امسال سیستم عامل iOS اپل نتوانست به خوبی با اندروید رقابت کند و با عدم محبوبیتش در چین و آفریقا زمین را به سادگی به اندروید واگذار کرد. بلک‌بری و مایکروسافت ویندوز فون به دلیل تغییرات استراتژیک در رویکردهایشان فعلاً ناپدید شده‌اند، و سرعت رشد پلتفرم‌های جدیدی همچون Tizen به دلیل سرمایه‌گذاری محدود و توسعه‌دهندگان نه چندان زیاد کم شده است.»

«وودی اوه»‌ از مدیران Strategy Analytics می‌گوید «در حال حاضر این پیشی اندروید در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند غیر قابل شکست است. سرویس‌های ارزان قیمت، اپ‌های کاربرپسند و ویژگی‌های دیگر این سیستم عامل آن را به گزینه‌ای مناسب برای سازندگان سخت‌افزار، کمپانی‌ها و مشتریان جهانی تبدیل کرده است. با این حال هنوز نیز چالش‌هایی در پیش روی گوگل قرار دارد. پلتفرم اندروید، با صدها کمپانی در حال شلوغ شدن بیش از اندازه است، تعداد کمی از کمپانی‌های اندرویدی در حال سودآوری هستند و Pixel گوگل در حال ضربه زدن به شرکای سخت‌افزاری گوگل است، همان شرکایی که در قدم اول باعث محبوب شدن اندروید شدند.»

اندروید 88 درصد بازار گوشی‌های هوشمند را تسخیر کرده است

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید