خلاقیت کده؛ معرفی چند مورد از کاربرد‌های جالب چسب برزنتی

چسب برزنتی

باز هم با قسمتی دیگر از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما خوانندگان گرامی هستیم و امیدواریم مطلب امروز هم برایتان مفید باشد. احتمالاً شما نیز در گاراژ خود، ابزار آلات زیادی دارید. اما چسب برزنتی (Duct Tape) از آن دست لوازمی است که علاوه بر گاراژ در داخل خانه نیز استفاده‌های فراوانی دارد. در ادامه به برخی کاربردهای جالب این وسیله اشاره خواهیم کرد، پس با دیجی رو همراه باشید.

چند مورد از کاربرد‌های جالب چسب برزنتی:

1. پاک کردن بقایای چسب‌ها.
قدرت چسبندگی فوق العاده چسب برزنتی می‌تواند بر بسیاری از چسب‌های دیگر غلبه کرده و در نتیجه باقی مانده آن‌ها را، به ویژه بر روی سطوحی مانند شیشه و یا بدنه ماشین، به راحتی پاک کند. برای این کار کافیست تا تکه‌ای از چسب برزنتی را جدا کرده و آن را بر روی آثار باقی مانده از برچسب‌ها و یا نوار چسب‌های پیشین، بچسبانید. سپس کمی آن را با دست مالش داده و بعد از سطح جدا کنید. با چند بار تکرار این کار خواهید دید که چسب برزنتی تمامی لکه‌های چسبناک را با خود از سطح مورد نظر جدا خواهد کرد.

2. باز کردن درب فوق العاده سفت شیشه‌های مربا و …
حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید درب یک شیشه مربا یا ترشی را باز کنید، اما درب آنقدر در جای خود محکم و سفت شده باشد که کار را برایتان تقریباً غیر ممکن نماید. در چنین مواقعی استفاده از چسب برزنتی می‌تواند مفید باشد. برای مشاهده آموزش کامل اینجا کلیک کنید.

باز کردن درب فوق العاده سفت ظروف شیشه‌ای3. خلاص شدن از دست حشرات مزاحم.
از چسب برزنتی می‌توانید برای پوشاندن سوراخ‌ها و شکاف‌های موجود بر روی دیوار در اطراف لوله‌های آب استفاده کنید، جایی که معمولاً محل مناسبی برای رشد انواع حشرات مزاحم می‌باشد. همچنین اگر می‌خواهید از دست حشرات پرنده راحت شوید، کافیست تا چند تکه از چسب را به صورت حلقه درآورده و از سقف آویزان کنید تا حشرات با نشستن بر روی آن چسبیده و دیگر قادر به حرکت نباشند.

خلاص شدن از دست حشرات مزاحم4. مرتب کردن کابل‌ها.
حتماً شما هم با برخی کابل‌ها و سیم‌های نامرتب (به عنوان مثال در پشت میز رایانه و یا سیم‌های اضافی موجود در انباری) مواجه بوده‌اید. اگر می‌خواهید این کابل‌ها را در کنار یکدیگر نگه داشته و مرتب کنید، می‌توانید از چسب برزنتی کمک بگیرید. البته پیچیدن ساده یک تکه چسب دور کابل‌ها، باعث چسبناک شدن سطح آن‌ها شده و در مواقع نیاز نیز کار جدا کردن چسب را کمی سخت می‌کند. بنابراین بهتر است از یک راهکار خلاقانه‌تر که در ادامه ذکر خواهیم کرد، استفاده کنید.

مرتب کردن کابل‌ها (تصویر 1)مرتب کردن کابل‌ها (تصویر 2)یک تکه چسب برزنتی را جدا کرده و مانند شکل بالا به کمک قیچی از دو طرف یک شکاف کوچک ایجاد کنید. سپس یکی از این تکه‌های کوچک را به روی چسب برگردانید. البته دقت کنید که در دو طرف باید برعکس هم عمل کنید. حال کل چسب را از پهنا تا کرده و بر روی هم بچسبانید. خواهید دید که دو تکه چسبناک در دو سمت چسب باقی می‌ماند و بقیه قسمت‌ها خاصیت چسبندگی خود را از دست می‌دهند. خوب کار تمام است و از این قطعه می‌توانید برای بستن کابل‌ها به یکدیگر استفاده کنید، بدون اینکه نگران چسبناک شدن آن‌ها و یا جدا کردنشان، باشید.

5. درزگیری در مواقع ضروری.
در مواقع ضروری برای درزگیری لوازم مختلفی مانند کفش کتانی، بارانی، شلنگ جاروبرقی، شلنگ یا لوله آب، مبلمان، و یا … می‌توانید از چسب برزنتی کم بگیرید. البته این چسب به عنوان یک راهکار موقت بوده و برای مدت طولانی نمی‌تواند از نشتی آب و یا هوا جلوگیری کند.

6. ترمیم ظروف پلاستیکی.
به سادگی می‌توان از چسب برزنتی برای چسباندن و ترمیم ظروف پلاستیکی شکسته (مانند سطل زباله و…) استفاده کرده و عمر آن‌ها را کمی افزایش داد.

امیدواریم از خلاقیت کده امروز هم نهایت استفاده را برده باشید. لطفاً نظرات خود را در مورد این بخش با ما در دیجی رو در میان بگذارید.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید