تاچ اسکرین سرفیس 3 بزودی در لینوکس قابل استفاده خواهد شد

تاچ اسکرین سرفیس 3 بزودی در لینوکس قابل استفاده خواهد شد

خبری عالی برای کسانی که دوست دارند سیستم‌عامل لینوکس را بر روی سرفیس 3 خود تجربه کنند: تاچ اسکرین این محصول از لینوکس نسخه 4.8 پشتیبانی می‌کند.

معنای دیگر این خبر این است که می‌توان بر روی سرفیس 3، به جای سیستم‌عامل ویندوز از لینوکس استفاده کرد و همچنان از صفحه نمایش آن لذت برد.

به گزارش Betanews، آقای  Dmitry Torokhov یکی از مهندسین نرم‌افزار تیم توسعه سیستم‌عامل کروم توانسته درایور تاچ اسکرین سرفیس 3 را در هسته گرافیکی لینوکس پیاده سازی کرده و به این ترتیب پشتیبانی از لمس در سرفیس 3 را برای لینوکس مهیا کند تا سرفیس 3 عنوان اولین دستگاه هیبریدی لینوکسی را نیز برای خود کسب کند.

درایور لینوکسی تاچ اسکرین Surface 3 به زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و به طور حتم بسیاری از کاربران لینوکسی تشویق به خرید این محصول مایکروسافت خواهند شد. مطمئنا همه طرفداران لینوکس علاقه‌مند به استفاده از یک دستگاه هیبریدی مانند سرفیس با سیستم‌عامل دلخواه خود هستند.

شما می‌توانید سرفیس 3 با رم 2 و 64 گیگابایت حافظه ذخیره سازی با قیمت 499 دلار خریداری کنید. البته خرید این محصول تنها تا پایان سال جاری امکان پذیر است چون مایکروسافت قصد بازنشسته کردن این مدل را دارد.

البته نسخه گران‌تر سرفیس 3 با 4 گیگابایت رم و فضای ذخیره سازی دو برابری نیز در دسترس علاقه‌مندان است.