آیا سرفیس بوک 2 اواسط سال آینده عرضه می‌شود؟

سرفیس بوک 2

بسیاری از طرفداران مایکروسافت چشم انتظار معرفی نسل بعدی سرفیس بوک در سال‌های آتی هستند. شایعاتی به بیرون درز کرده که خبر از معرفی سرفیس بوک 2 در سال 2017 خبر می‌دهد.  گرچه به نظر می‌رسد این خبر در حد یک شایعه بوده و به واقعیت تبدیل نخواهد شد. ظاهرا شرکت مایکروسافت به دلیل مواجهه با برخی مشکلات در بخش طراحی، عرضه مدل بعدی سرفیس بوک را به سه ماهه دوم سال 2017 موکول کرده است.

سرفیس بوک اولین لپ‌تاپ ساخته‌شده توسط شرکت مایکروسافت بود که نظرات بسیاری از منتقدین را به‌سوی خود جذب کرد. البته این اشتیاق برای نسل بعدی این لپ‌تاپ نیز وجود دارد، ولی مایکروسافت هنوز چیزی در مورد آن به زبان نیاورده است.

مایکروسافت معتقد است که در طراحی سرفیس بوک باید تغییراتی ساختاری صورت بگیرد و شاید همین مشکل در بخش طراحی بوده که این شرکت را وادار به تاخیر در عرضه این لپ‌تاپ و موکول شدن عرضه آن به سه‌ماهه دوم سال 2017 میلادی کرده است.

البته دقیقاً مشخص نیست در این طراحی جدید چه تغییراتی  قرار است از طرف مایکروسافت اعمال شود. اما به نظر می‌رسد این تغییرات قرار است باعث سبک‌تر شدن و نازک‌تر شدن این لپ‌تاپ، همراه با افزایش کارایی و کاهش مصرف برق آن نسبت به مدل قبلی شود.

همچنین در شایعات آمده است که مایکروسافت قرار است درگاه USB Type-C را به نسل دوم لپ‌تاپ خود اضافه کند. علاوه بر آن انتظار می‌رود که پشتیبانی از رزولوشن 4K نیز به صفحه‌نمایش این لپ‌تاپ اضافه شود.

البته هیچ‌کدام از این مطالب ذکرشده توسط مایکروسافت تائید نشده و باید منتظر خبرهای رسمی از طرف این شرکت بود.