اطلاعاتی از سرفیس پرو 5 مایکروسافت فاش شد؛ زمان رونمایی سپتامبر

سرفیس پرو 5

مایکروسافت قصد دارد در نسل بعدی سرفیس پرو خود از هفتمین نسل پردازنده های اینتل موسوم به Kaby Lake استفاده کند، پس احتمالا به دلیل آماده نبودن این پردازنده ها، سرفیس پرو 5 در ماه جاری معرفی نشود و شاهد معرفی آن در ماه سپتامبر باشیم. پردازنده Kaby Lake علاوه بر توان بالاتر، مصرف و تولید گرمای بسیار کمتری نیز دارد، بنابراین می توان گفت این وقفه در معرفی می تواند کاملا منطقی و به سود مصرف کننده نیز باشد.

Kaby Lake همانند نسل ششم پردازنده های اینتل با نام اسکای لیک، از معماری ۱۴ نانومتری بهره می برد و بجز توان پردازشی و کاهش مصرف تحول دیگری را نسبت به نسل کنونی شامل نمی شود. حضور 16 گیگ رم در کنار این پردازنده می تواند قابلیت مولتی تسکینگ این تبلت هیبریدی را بیش از پیش بالا ببرد. نمونه 16 گیگی گرانترین مدل نسل پنجم سرفیس پرو خواهد بود و مایکروسافت در کنار آن از کانفیگ های ضعیفتر و ارزانتر نیز رونمایی خواهد کرد تا کاربران بیشتری را ترغیب به خرید کند.

منابع چینی خبر می دهند که در سرفیس پرو 5 می توانیم شاهد نمایشگری با رزولوشن 4K باشیم؛ ولی احتمالا مایکروسافت تنها در نسخه های ویژه از این رزولوشن استفاده کرده و در سایر کانفیگ ها به دقت پایینتر و 2K اکتفا کند. همچنین انتظار می رود مایکروسافت در این تبلت هیبریدی از USB Type-C نیز استفاده نماید. شایعاتی نیز وجود دارد که قیمت مدل پایه سرفیس پرو 5 را 799 دلار و قدرتمندترین مدل را برابر 1799 دلار می داند.

حال باید تا سپتامبر منتظر بمانیم و ببینیم مایکروسافت چه ویژگی های جدید در سرفیس پرو 5،  برای رقابت با آیپد پرو 9.7 اینچی و گوگل پیکسل قرار داده است. افزایش تمایل کاربران برای خرید تبلت های هیبریدی و همچنین قدرت فوق العاده و زیبایی خاص سرفیس های مایکروسافت توانسته است سود سرشاری را وارد خزانه های این شرکت کند.