بدافزار T9000 تماس‌ها، اسکرین‌شات‌ها و پیام‌های متنی اسکایپ را میدزدد!

بدافزار T9000 اسکایپ

یک بدافزار جدید و پیچیده‌ در سطح اپلیکیشن اسکایپ کشف شده است که قادر می‌باشد تمامی تماس‌ها، اسکرین شات‌ها و پیام‌های شما را ضبط کرده و به مقصدی بفرستد. لازم به ذکر است که تا به این لحظه نرم‌افزار‌های امنیتی نتوانسته‌اند این بدافزار را به دام بی‌اندازند؛ بدافزار T9000

این تروجان که توسط محققین شرکت امنیتی پالو آلتو T9000 لقب گرفته است، بسیار خطرناک بوده و بار‌ها توسط این کمپانی به کاربران هشدار داده شده است تا به هنگام دام افتادن این بدافزار، در استفاده از حساب کاربری اسکایپ خود احتیاط نمایند.
T9000 یک عضو جدید از خانواده بدافزار‌های T5000 می‌باشد. نکته جالب آنجاست که این بدافزار با شناسایی کامل 24 محصول امنیتی سطح اول درحال اجرا بر روی سیستم شما، روش نصب خودش را تغییر می‌دهد تا به دام نیافتد. به گفته این پژوهشگران این بدافزار قادر است تا از تشخیص توسط تعداد بالایی ابزار امنیتی عبور کند که این قضیه کاملاً می‌تواند خطرناک باشد. هنگامی که بدافزار T9000 به یک سیستم نفوذ می‌کند، هدف اصلی آن جمع آوری اطلاعات در ارتباط با کاربر مدنظر اسکایپ است. پس از آن که این بد افزار خودش را به اسکایپ قلاب کرد، آن را قادر می‌سازد تا کار خودش را آغاز کرده و تماس‌های تصویری و صوتی و همچنین پیام‌های متنی را در یک دایرکتوری ویژه به نام Intel ذخیره کرده و آنها را برای هکر ارسال نماید.

برای آنکه کاربران اسکایپ مطمئن باشند که بدافزار T9000 به حساب کاربریشان نفوذ نخواهد کرد، خیلی با احتیاط به درخواست‌هایی با مضمون استفاه از “explorer.exe” پاسخ دهند. زیرا تروجان نام برده از همین طریق به حساب شما نفوذ خواهد کرد. هرچند که تا به حال هدف بیشتر این حملات حساب‌های کاربری در ایالات متحده بوده است، ولیکن تروجان‌ها به طور طبیعی دارای پتانسیل آلوده کردن شبکه در هر جای جهان را دارند.

لازم به ذکر است تروجان T5000 نیز قدیمی تر از این بدافزار می‌باشد که در سال 2014 نمایان شد و ارتباطاتی را نیز با ناپدید شدن هواپیمای پرواز مالزی داشت!