نصب آی او اس 9 بر روی 86 درصد کل دستگاه های اپل

iOS 9 اکنون بر روی 86% از دستگاه های iOS نصب شده است

اوایل این ماه، گوگل آمار استفاده از آخرین نسخه اندروید تحت عنوان اندروید 6.0 مارشمالو را منتشر کرد که طبق آمار این نسخه از اندروید پس از گذشت 9 ماه از انتشارش تنها بر روی 13.3% از دستگاه‌های اندرویدی نصب شده بود.

در همین رابطه آی او اس 9 اپل نیز که سه هفته زودتر از اندروید مارشمالو منتشر شده بود، تنها در 4 ماهه نخست انتشار خود توانست بر روی 75% از دستگاه‌های iOS نصب شود و این رقم در ماه مارس به 79% رسید. اکنون طبق آخرین آماری که بر روی سایت توسعه دهنده اپل منتشر شده است، پس از گذشت 10 ماه از انتشار  آی او اس 9 این نسخه از سیستم عامل اپل بر روی 86% از دستگاه‌های iOS شامل آیفون‌ها، آیپد ها و آیپاد ها نصب شده است.

آی او اس 8 نیز که در ماه سپتامبر سال گذشته بر روی 87% از دستگاه‌های iOS نصب شده بود اکنون تنها بر روی 11% از این دستگاه‌ها دیده می‌شود. 3% باقیمانده نیز از نسخه‌های قدیمی‌تر این سیستم عامل استفاده می‌کنند، احتمالاً به این دلیل که از قادر به ارتقا به نسخه‌های جدیدتر نیستند. انتظار می‌رود نسخه جدید سیستم عامل موبایلی اپل تحت عنوان آی او اس 10 طی هفته‌های آینده منتشر شود. لازم به ذکر است که نسخه دوم بتای iOS 10 نیز مدتی پیش منتشر شد.