معرفی برترین افزونه‌های مرورگر اج

معرفی برترین افزونه‌های مرورگر اج

زمانی که مروگر اج از سوی مایکروسافت معرفی شد، بیش از حد ساده و یکنواخت به نظر می‌رسید و به جز چند ویژگی کلیدی همانند پشتیبانی از قلم، مورد خاصی برای جذب مخاطبان به خود نداشت. بله، افزونه‌های شخص ثالث به خوبی می‌توانند این ضعف را پوشش بدهند بدون آنکه تیم توسعه اج بخواهند بر روی آن وقتی را صرف کنند. مروگر اج در آپدیت سالیانه ویندوز قابلیت نصب افزونه‌ها را پیدا خواهد کرد، اما تا زمان ارائه آن بهتر است نگاهی به لیست افزونه‌های منتشر شده بیاندازیم. قابل ذکر است که این افزونه‌ها در حال حاضر تنها در دسترس اینسایدرهای که بیلد ۱۴۲۹۱ یا بالاتر را دریافت کرده‌اند می‌باشد.

AdBlock, Adblock Plus

ادبلاک و ادبلاک‌پلاس در واقع دو افزونه متفاوت هستند ولی هر دو یک کار انجام می دهند: مسدود سازی تبلیغات. این دو افزونه می‌توانند بیشتر تبلیغات موجود در وب را شناسایی و مسدود کنند، اما در تنظیمات این دو می توانید لیستی از سایت‌هایی که می خواهید تبلیغاتشان را ببینید، ایجاد کنید. ادبلاک و ادبلاک‌پلاس هر دو ریشه یکسانی دارند و از آنجا که عملکرد یکسانی نیز از خود نشان می‌دهند بهتر است تنها یکی از آنها را نصب کنید زیرا نصب همزمان هر دو تنها سبب کند شدن مروگر خواهد شد.

Page Analyzer

پیج آنالیزر افزونه ای کاربردی برای توسعه دهندگان وب است. این افزونه صفحات باز شده در اج را از نظر بازدهی، نقص های عمومی، و امکان بهینه سازی مورد بررسی قرار می‌دهد.

Save to Pocket

این افزونه مخصوص سرویس پاکت است. بعد از نصب این افزونه، یک دکمه پاکت به مروگر اضافه می‌شود که با کلیک روی آن یک نسخه آفلاین از صفحه‌ای که در حال مطالعه آن هستید تهیه می‌شود. سپس می‌توانید صفحه مورد نظر را در حالت آفلاین مطالعه کنید. همچنین این افزونه صفحه ذخیره شده را بین تمام دستگاه‌های شما که در آن سرویس پاکت فعال است، به اشتراک می گذارد.

Microsoft Translator

این افزونه همان گونه که از نامش مشخص است از موتور ترجمه بینگ مایکروسافت قدرت می‌گیرد و می‌تواند تا حدودی خواندن صفحات سایر زبان‌ها را برای شما ساده‌تر کند. کافی ست بر روی آیکون آن کلیک کنید تا مترجم مایکروسافت تمام صفحه را به زبان مورد نظر شما ترجمه کند. در حال حاضر مترجم مایکروسافت از 50 زبان مختلف از جمله زبان شیرین فارسی پشتیبانی می‌کند.

Reddit Enhancement Suite

این افزونه مختص کاربران سایت Reddit است و یک سری امکانات در اختیار آنان قرار می‌دهد. این امکانات در عین سادگی، برای کاربران این سرویس بسیار کاربردی هستند. امکاناتی چون تعویض راحت اکانت، پیمایش راحت‌تر در نظرات، و استریم دائمی از امکاناتی است که توسط این افزونه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

Mouse Gestures

اگر دستگاه شما نمایشگر لمسی ندارد با این افزونه می‌توانید به وسیله ماوس ژست‌های حرکتی را انجام دهید. بعد از نصب کافی ست راست کلیک را نگه‌دارید تا این افزونه فعال شود، سپس از طریق ژست‌هایی مانند نگه‌داشتن راست کلیک و بردن ماوس به سمت چپ و سپس به سمت بالا یک تب جدید باز کنید یا تنها با کشیدن آن به سمت چپ عمل برگشت را انجام دهید.

OneNote Web Clipper

این افزونه دکمه جدیدی را به مروگر اج اضافه می‌کند که به وسیله آن می‌توانید قسمتی یا تمام یک صفحه وب را در برنامه وان‌نوت ببرید. تهیه اسکرین شات و تهیه کپی متنی از وب سایت نیز از دیگر امکانات این افزونه است.

Pin It Button

اگر از کاربران شبکه اجتماعی Pinterest باشید حتما این افزونه را نصب کنید. این افزونه دکمه Pin it را به مرورگر می‌افزاید که به شما امکان پین کردن عکس یا مطلبی از صفحه در بوردتان را می‌دهد.