واقعیت‌های جالب و تاریک دره سیلیکون که شاید از آنها بی خبرید

زندگی در silicon valley

در گذشته و مطلب “دره‌ سیلیکون چیست و در کجا قرار دارد؟ ” به یک معرفی اجمالی از دره سیلیکون پرداختیم. اما در این مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با این منطقه اعجاب انگیز تکنولوژی آشنا کنیم. یک حس جذاب و نوآورانه در دره سیلیکون وجود دارد که همین دلیل باعث شده تا این منطقه، به یکی از محبوبترین مقاصد در جهان لقب بگیرد. حسی که تمامی قدرتمندان عرصه تکنولوژی مانند اچ‌پی،اینتل، یاهو، اپل و غیره را مجاب کرده تا تیم‌های تحقیقاتی و دفاتر آنها در این منطقه مستقر باشد. در ادامه قصد داریم حقایقی جالب و البته تاریک را در رابطه با این منطقه بازگو کنیم. با دیجی رو همراه باشید.

 

افراد در این منطقه به دنبال کسب یک درآمد متوسط نیستند

دره سیلیکون مناسب افرادی است که رویاهای بزرگی در سر دارند و هیچگاه به کسب یک حقوق ثابت فکر نمی‌کنند. هرچند که این قضیه بسیار خوب است اما ناخودآگاه موجب شده تا قیمت مسکن در این منطقه به سطح نجومی برسد تا به یک معضل تبدیل شود.

 

نظارت بر عملکرد افراد

یک دیدبان عمومی بر روی عملکرد افراد و مشاورین در این منطقه وجود ندارد. بنابر این هنگامی که یک فرد تازه وارد، به دره سیلیکون می‌رود نمی‌تواند با خیال راحت به نزد یک مشاور رفته و از آن برنامه درستی جهت پیشرفت دریاتف نماید. به نظر می‌رسد این قضیه مربوط به استارت آپ‌های بیشماری است که در این منطقه وجود دارد و تمامی شرکت‌ها به دنبال استعداد‌های ناب می‌گردند و سعی دارند تا تازه واردین را تحت سیطره خود قرار دهند.

 

دره سیلیکون، محلی فقط برای جوان‌ها

اگر سن شما بیش از 40 سال است، بدون شک جایی در دره سیلیکون نخواهید داشت. اکوسیستم موجود در این منطقه طوری پیش می‌رود که افراد اعتقادی به همکاری با افراد مسن تر ندارند.

 

حمل و نقل عمومی در این منطقه بسیار ضعیف است

دره سیلیکون یکی از مناطق فقیر از جهت ارائه خدمات حمل و نقل عمومی در سطح آمریکا است. بنابر این به نظر می‌رسد اگر شما قصد دارید تا به این منطقه جهت کار نقل مکان کنید، حتما می‌بایست یک خودرو شخصی داشته باشید تا به مشکلی برنخورید.

 

نژادپرستی

در دره سیلیکون نیز همانند سایر مناطق ایالات متحده شاهد رفتار‌های نژادپرستانه هستیم. در واقع این منطقه به “جایی برای سفیدها” معروف است و کمتر شاهد وجود نژادهای مختلفی مانند سیاه پوستان، مکزیکی‌ها و غیره در این منطقه هستیم.

 

رقابت از همان کودکی

متاسفانه والدین در این منطقه فرزندان خود را از سن 7 سالگی تحت فشار قرار می‌دهند تا با سایر افراد به رقابت بپردازند. هرچند که ماهیت این کار دست است ولیکن بیش از حد تحت فشار قرار دادن کودکان در یک جو رقابتی می‌تواند آثار مخربی را برای جامعه به همراه داشته باشد.

 

اگر حیطه کاری شما تکنولوژی نمی‌باشد، کسی برای شما احترام زیادی قائل نیست

زندگی اجتماعی در این منطقه با تکنولوژی عجین شده است. بنابر این اگر شما نیز به طرف آن حرکت نکنید، بدون شک رفته رفته اعتبارتان را از دست داده و ارزش زیادی را در بین مردم نخواهید داشت.

 

پولدارها، پولدارتر و نیازمندان، فقیرتر می‌شوند

یکی از ویژگی‌های این منطقه آن است که هدف نهایی تمامی مشاغل به جهت بروزترین تکنولوژی حرکت کردن است. این قضیه موجب آن شده است که اگر شما کمی از این بازی عقب بی افتید، روز به روز پسرفتتان ادامه خواهد داشت.

 

کار تمام زندگیتان را میخورد

به جهت گستردگی کار و رقابت سنگین، شما رفته رفته به آن علاقه مند می‌شوید که هر ساعت و هر لحظه به کارتان مشغول باشید. این امر موجب آن می‌شود که کمتر به امیال زندگی شخصیتان فکر کنید و بیشتر کار خود را مدنظر قرا دهید.