اشکال ژیروسکوپ آیفون ۶s و ۶s plus در اپلیکیشن‌های واقعیت‌افزوده و تلاش سازندگان برای تعمیر آن

اشکال ژیروسکوپ آیفون ۶s و آیفون ۶s plus در اپلیکیشن‌ها واقعیت افزوده
اشکال ژیروسکوپ آیفون ۶s و آیفون ۶s plus در اپلیکیشن‌ها واقعیت افزوده

در آیفون ۶s و آیفون ۶s plus یک پردازنده مرکزی جدید به نام M9 جای گرفته است، که تمامی اطلاعات ارسال شده توسط سنسورها از جمله ژیروسکوپ را پردازش می کند. اپل در آیفون ۶ اس از همان زیروسکوپ ۶ محور InvenSense و شتاب سنج ۳ محور Sensortec استفاده کرده که در نسل قبلی به خوبی کار می کرد، اما حالا به نظر می رسد این قطعات در آیفون های جدید حداقل با اپلیکیشن های واقعیت افزوده به خوبی هماهنگ نیستند.

iphone-6s-gyro

براساس گزارش‌های منتشر شده توسط کاربران، زمانی که آنها با استفاده از اپلیکیشن‌ واقعیت افزوده Sky Guide ( اپلیکیشنی که اجازه تماشای ستارگان و صور فلکی را می دهد) روی آیفون خود اقدام به تماشای آسمان شب می کنند، نقشه به صورت شناور در همه‌جا پخش می شود، که نشان دهنده اختلال میان ژیروسکوپ و شتاب سنج با کدهای برنامه می باشد.

اپلیکیشن‌های پیش فرض اپل، مانند نقشه، این مشکل را ندارند در حالی که سازندگان اپ‌های دیگر از این مشکل در آیفون ۶ اس گلایه مند هستند.

تا زمان رفع این مشکل سعی کنید در زمان استفاده از اپلیکیشن های واقعیت افزوده گوشی خود را ثابت نگه دارید تا سازندگان فکری به حال این مشکل کنند! این اختلال از API (رابطه برنامه نویسی) سرچشمه می گیرد که احتمالا با ارائه یک آپدیت بسیار کوچک از سوی اپل رفع خواهد شد.

1 دیدگاه

Comments are closed.