آخرین آمار از تعداد کاربران پوکمون گو ؛ تب پوکمون گو فروکش کرده است

تب پوکمون گو فروکش کرده است

در اولین روزهای ماه ژوئیه (تیر ماه) بود که بازی پوکمون گو (Pokemon Go) عرضه شد. همه چیز به یکباره اتفاق افتاد. تب این بازی هر روز کاربران بیشتری را درگیر می‌کرد و در سراسر دنیا مردم به دنبال جک و جانورهای عجیب و غریب بازی افتاده بودند! ارزش سهام نینتندو افزایش یافت و به نظر می‌رسید آینده روشنی در انتظار این عنوان نوظهور است.

اما اوضاع خیلی زود تغییر کرد و حالا که به انتهای ماه اوت رسیده‌ایم، یعنی تنها در عرض کمتر از دو ماه، به نظر می‌رسد تب پوکمون گو فروکش کرده است. حداقل این برداشتی است که مخاطبان وب‌سایت phonearena داشته‌اند. قریب به اتفاق 61 درصد مخاطبان این وب‌سایت مطرح در حوزه تکنولوژی، معتقدند که حواشی و هیجانات پیرامون این بازی فروکش کرده و در این بین تنها 39 درصد مخاطبان هنوز پدیده پوکمون گو را در اوج می‌بینند.

بازیکنان پوکمون گو
در روزهای ابتدایی عرضه پوکمون گو، در بیشتر نقاط دنیا با چنین صحنه‌هایی روبرو بودیم!

البته آمار و ارقام بازی نیز نتایج این نظرسنجی را تأیید می‌کنند. بر طبق آخرین آمار، تعداد کاربران روزانه پوکون گو به حدود 30 میلیون نفر رسیده است که این میزان در روزهای اول عرضه حدود 45 میلیون نفر بود. با وجود اینکه هنوز هم در اطراف خود می‌توانید اشخاصی را ببینید که در حال بازی کردن پوکمون گو هستند، اما شور و شوق آن‌ها تاحدودی کمتر شده و هیجان روزهای ابتدایی، چندان در بین کاربران مشاهده نمی‌شود. در کل به نظر می‌رسد این روزها تعداد کاربرانی که این بازی را ترک می‌کنند از تعداد کسانی که به آن ملحق می‌شوند، بیشتر شده است.