قابلیت جدید کاهش مصرف باتری در گلکسی نوت 7

ویدئوی گلکسی نوت 7

گلکسی نوت 7 از کاهش رزولوشن صفحه‌نمایش برای صرفه‌جویی در مصرف باتری استفاده می‌کند. طبق شایعه‌هایی که حول گلکسی نوت 7 می‌چرخید، می‌شد قابلیتی جدید برای کاهش مصرف باتری در این گوشی را متصور شد. قابلیتی که با کاهش رزولوشن صفحه‌نمایش 5.7 اینچی Super AMOLED در مصرف باتری صرفه‌جویی می‌شود.

تنظیمات صرفه‌جویی در مصرف باتری در نوت 7 سه حالت دارد: 1- Off -3 Mid -2 Max. همان‌طور که می‌شود فهمید حالت خاموش هیچ نوع محدودیتی را بر روی گوشی اعمال نمی‌کند ولی باعث می‌شود که گوشی در بهترین حالت پردازشی، شبکه و کیفیت صفحه‌نمایش باشد که مصرف بالای باتری را نیز به همراه دارد.

با تنظیم حالت متوسط، گوشی به‌صورت پیش‌فرض رزولوشن را از 1440*2560  به (کیفیت QHD با PPI 515) به 1080*1920 (کیفیت FHD با PPI 386) تنظیم می‌کند و روشنایی صفحه را کاهش می‌دهد و جلوه‌های انیمیشنی رابط کاربری را نیز غیرفعال می‌کند. البته هنوز جزئیات دقیقی از اینکه چه میزان بر روی کارهای پردازشی تأثیر می‌گذارد در دسترس نیست ولی می‌توان گفت که روی اجرای بازی تأثیر بدی می‌گذارد.

قابلیت کاهش مصرف باتری با کاهش رزولوشن صفحه نمایشحالت دیگری که مصرف برق را به کم‌ترین حد خود می‌رساند، حالت Max نام دارد که رزولوشن صفحه‌نمایش را از 1440*2560 پیکسل به 720*1280 پیکسل (کیفیت HD با PPI 258) می‌رساند. علاوه بر این ذخیره انرژی در حالت حداکثر، کارایی آن را تا حد زیادی کاهش می‌یابد. همچنین روشنایی صفحه را تا 80 درصد کاهش می‌دهد و اتصال شبکه‌های اینترنت را نیز قطع می‌کند.

این ویژگی ارائه‌شده توسط گلکسی نوت 7 سامسونگ ابزار مفیدی برای کاهش مصرف باتری است. گرچه به نظر می‌رسد این ویژگی توسط کاربران مورد استقبال و استفاده قرار گیرد. البته این تنظیمات قابلیت سفارشی‌سازی نیز دارند.

قابلیت کاهش مصرف باتری با کاهش رزولوشن صفحه نمایشطبق گفته خود سامسونگ، این ویژگی کاهش مصرف باتری در برخی شرایط می‌تواند بازدهی باتری گوشی را تا 35 ساعت افزایش دهد. با کاهش روشنایی صفحه، کاهش کیفیت صفحه به HD ، کاهش بار پردازشی و خاموش کردن فعالیت‌های پس‌زمینه شبکه می‌توانید بازدهی باتری نوت 7 را به یک روز و نیم افزایش دهید.

البته درگوشی‌های سامسونگ، همیشه می‌توان یکی از بهترین عملکردهای کاهش مصرف باتری را مشاهده کرد. اما اینکه گوشی از کاهش رزولوشن صفحه‌نمایش برای کاهش مصرف باتری استفاده کند، چیزی است که در هیچ گوشی دیگری مشاهده نشده است.

قابلیت کاهش مصرف باتری با کاهش رزولوشن صفحه نمایشدر سال‌های گذشته صفحه‌نمایش QHD به‌پای ثابت اکثر گوشی‌های هوشمند تبدیل‌شده است و تابه‌حال صحبت‌های بسیاری در مورداستفاده از چنین صفحه‌نمایش‌هایی با تراکم بالای PPI  انجام‌گرفته است. عده‌ای به دنبال صفحه‌نمایش‌های باکیفیتی هستند تا برای VR و یا محتوای تصویری و ویدئویی مورداستفاده قرار گیرد. برخی دیگر نیز به دنبال کیفیت 1080p/FHD برای ایجاد تعادل بین کیفیت خوب و مصرف باتری هستند. گرچه هر گوشی که انتخاب کنید، باید با خوبی‌ها و بدی‌های آن بسازید. ولی در گوشی گلکسی نوت 7 شما می‌توانید کیفیت‌های QHD، FHD و HD را مطابق با نیاز خود تنظیم نمایید.

5 دیدگاه

 1. با سلام خدمت شما و دوستان
  این قابلیت اولین بار نیست که روی گوشیها استفاده می شود .
  چند ماهی است که روی آپدیت ۳۲۰ گوشی HUAWEI MATE 8 در قسمت باطری این قابلیت قرار گرفته و میشد استفاده کرد .

 2. دروغ که کنتور نداره.وقتی کار کارشناسی این سایت این باشه که پس تا آخر قصه معلومه.محض اطلاعات کارشناس بسیار خبره و کار بلد عرض کنم که قابلیت که گفتین برای اولین بار در نوت ۷استفاده شده دروغه و نشان یا از غرض ورزی شماست یا اطلاعات ضعیف.در هر دو صورت کار را به کاردان بسپارید.هواوی انر۶ این قابلیت رو داشت و بعدم هواوی میت ۸.حالا چرا این ادعا رو کردین خدا میدونه

 3. سلام اقا این قابلیت کاهش رزولوشن رو میت۸ منم داره کی گفته نوت۷ اولین گوشیه تازه زد۵ پرمیوم هم اینو داره هنوز بهتر از اینو

 4. دوستان من به یک قسمتش اعتراض دارم (، چیزی است که در هیچ گوشی دیگری مشاهده نشده است.)
  آخه گوشی زن داداش من آنر ۶ است و اینو داره

 5. والا موندم به کارشناس تبریک بگم به خاطر دروغ حرفه ایش?یا اینکه بگم خاک تو مخت ک عشقه هنگسونگی??
  داداش من
  عزیز دلم
  عایا تو زد۵ پریمیم برای کاهش مصرف رزولوشا از ۴کا به فول اچ دی تغییر نمیکردش؟??و عایا گوشیای هواوی از پی۷ ب بعد گزینه تغییر رزولوشن نداشتن???

  اگه داشتن چرا میگی اولین باره
  خب زد۵ پریمیم هم برای کاهش مصرف خودش رزولوشن رو از ۴کا میاره روی فول اچ دی?

Comments are closed.