روبات زنبو ایسوس قصد دارد عضوی از خانواده شما باشد

روبات زنبو ایسوس

کمپانی آمازون با عرضه نخستین دستگاه فیزیکی دستیار خانگی به نام اکو، چراغ تازه‌ای را در این صنعت نوپا روشن کرد. در همین حین بسیاری از کمپانی‌های دیگر نیز مشغول کار بر روی محصولات خود هستند. در این بین می‌توان به روبات جدید ایسوس اشاره کرد که به‌عنوان یک دستیار اینترنتی در منزل شما ایفای نقش خواهد کرد.

روبات زنبو (Zenbo) دارای جثه کوچکی است و بدون مشکل می‌تواند در منزل به دنبال شما راه افتاده، دستورات صوتی مدنظر شما را انجام دهد و هر زمانی که نیازمند تماشای فایل‌های مدیا و یا اینترنت بودید به شما کمک کند. این روبات از طراحی ساده و صیقلی برخوردار است و بر روی قسمت بالایی آن صفحه نمایش لمسی قرار داده شده که در هنگام ارتباط با شما تبدیل به یک چهره فانتزی خواهد شد.

روبات زنبو ایسوس

در مجموع روبات زنبو می‌تواند تمامی کارهایی که از دستیار شخصی گوگل هوم و آمازون اکو برمی‌آید را انجام دهد. این روبات کوچک قادر است یادآورها و تایمرهای شما را ست کرده، به سؤالات شما پاسخ دهد، فایل‌های مولتی‌مدیا را بر روی صفحه خود نمایش دهد و همچنین با استفاده از برقراری ارتباط بین SDK ایسوس و اپلیکیشن‌های موبایل گجت‌های خانگی شما را مدیریت کند. به‌عنوان مثال یکی از قابلیت‌های جذاب این روبات قصه‌گویی برای کودکان شما است.

روبات زنبو ایسوس

ایسوس همچنین اعلام می‌کند که روبات زنبو حاوی یک ویژگی جالب به نام «حالت اضطراری» است. روبات زنبو با استفاده از این ویژگی می‌تواند احساس نیاز افراد را درک کند و به سایر اعضای خانواده فوراً اطلاع دهد. در ویدیو تبلیغاتی این محصول پیرمرد در حال سقوطی نشان داده می‌شود که توسط این روبات و تماس تصویری با سایر اعضای خانواده آن را نجات می‌دهد.

ایسوس روبات تمام عیار خودش را با قیمت 599 دلار روانه بازار خواهد کرد. در حال حاضر تاریخ عرضه این محصول اعلام نشده است؛ اما می‌توانیم طی ماه‌های آینده شاهد عرضه رسمی آن باشیم.