کیبورد پیش‌فرض اندروید قابلیت تم پذیری خواهد داشت

کیبورد پیش‌فرض اندروید قابلیت تم پذیری خواهد داشت

یکی از ویژگی‌هایی که همیشه در برنامه‌های کیبورد شخص ثالث مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد، امکان تغییر تم کیبورد با گزینه‌های مختلف است. در نهایت پای این ویژگی نیز به کیبورد پیش فرض گوگل نیز باز شده و مطمئنیم حداقل امکانات این قابلیت را در کیبورد خود قرار خواهد داد. با این حال برای استفاده از ویژگی تغییر تم کیبورد، باید تا انتشار اندروید 7.0 صبر کنیم.

در ویدیو منتشر شده از سوی توسعه دهندگان XDA در مورد اندروید 7.0، ویژگی تم پذیری به خوبی نمایش داده می‌شود. با توجه به این ویدیو کاربران می‌توانند برای پس زمینه کیبورد خود رنگ‌های مختلفی را انتخاب کنند یا یک تصویر دلخواه را در پس زمینه کیبورد خود داشته باشند. همچنین در این به‌روزرسانی کاربران قادر به تنظیم میزان روشنایی کیبورد مجازی نیز خواهند بود.

ap_resize

قابلیت‌هایی چون کلید حذف فاصله میان کلیدها نیز وجود دارد. با فعال سازی این قابلیت، فاصله مجازی میان کلیدهای کیبورد حذف شده و ظاهری یکدست و مینیمال به کیبورد می‌دهد. با اینکه کیبورد فعلی گوگل بسیار مناسب و معقول است، اما به نظر می‌رسد اضافه کردن چنین قابلیت‌هایی مانند تغییر تم بیشتر به خاطر جلوگیری از دست دادن سهم برنامه توسط کیبوردهای شخص ثالث است. نظر شما در این باره چیست؟