توسعه یک نسخه غیررسمی از بازی پوکمون گو برای ویندوز 10 موبایل

بازی پوکون گو برای ویندوزفون

هم‌اکنون تمامی پوکمون بازها سرگرم شکار پوکمون‌ها در بازی پوکمون گو هستند. البته خبر بد این است که تنها گوشی‌هایی که از سیستم‌عامل آی او اس و یا اندروید بهره می‌برند، قادر به دریافت و نصب بازی هستند و هنوز هیچ نسخه رسمی از این بازی برای سیستم‌عامل ویندوزفون منتشر نشده است. گرچه همه امید ویندوزفونی‌ها به جمع امضا برای تغییر چنین روندی است. همان‌طور که در خبرهای قبلی اعلام کردیم، کاربران ویندوزفون اقدام به جمع امضا برای ساخت یک نسخه از بازی پوکمون برای ویندوزفون کرده‌اند.

تاکنون 89 هزار نفر این درخواست از شرکت Niantic را امضا کرده‌اند. اما دریغ از حتی یک واکنش کوچک نسبت به این تقاضا. اما همیشه راهی برای حل مشکلات وجود دارد. به‌تازگی یک توسعه‌دهنده برنامه‌های ویندوزفون با نام کاربری ST-Apps اعلام کرده است که بر روی توسعه نسخه‌ای غیررسمی برای ویندوزفون کار می‌کند. با توسط این نسخه، کاربران ویندوزفون می‌توانند بازی پوکمون گو را در سیستم‌عامل ویندوزفون خود تجربه کنند. برای اثبات این ادعا تصویری از محیط بازی در ویندوزفون نیز منتشرشده است. البته متأسفانه قابلیت واقعیت مجازی افزوده یا همان AR در این بازی وجود ندارد و تنها می‌توانید به پیدا کردن و گرفتن پوکمون‌ها در نقشه این بازی بپردازید.

بازی پوکون گو برای ویندوزفون

خبر بد دیگری که وجود دارد این است که این توسعه‌دهنده مشغول پروژه‌ی دیگری است و شاید تکمیل پروژه پوکمون بر روی ویندوزفون تا ماه‌ها به طول بیانجامد. همچنین در رابطه با موانع قانونی یک‌سری نگرانی‌ها وجود دارد. سرورهای پوکمون نیز قرار است به‌زودی رمزگذاری شوند و چنین اقدامی روند توسعه را با اختلال مواجه می‌کند.

باوجود تمامی مشکلاتی که در سر راه این نسخه غیررسمی هست این توسعه‌دهنده نوید این را داده است که اگر تا ماه بعدی سرورهای پوکمون رمزگذاری نشوند، قادر به ارائه نسخه‌ای از این بازی برای ویندوزفون خواهد بود.