با این هاوربورد 20 هزار دلاری 6 دقیقه پرواز کنید!

هاوربورد

شاید بتوان سال 2015 را سال هاوربوردها نامید، سالی که هر شخصی می‌خواهد خودش با یک اسکوتر الکتریکی جابه جا شود! با آنکه هاوربورد هایی که در حال حاضر مردم اقدام به خرید آن می‌کنند فقط یک اسکوتر الکتریکی هستند، اما با این حال آنها نام هاوربورد را یدک می ‌کشند. در حقیقت کمپانی‌ها با ساخت هاوردبوردهایی که بتوانند به راحتی در آسمان پرواز کنند، هنوز فاصله دارند و فقط چند کمپانی مدعی هستند که به این فناوری دست پیدا کرده‌اند.

به تازگی یک کمپانی به نام ArcaSpace به جرگه‌ی مدعیان دارنده‌ی این فناوری پیوسته و از هاوربورد ساخت خود رونمایی کرده است.

ArcaSpace یک کمپانی فضایی خصوصی به شمار می‌رود که چند روز قبل ویدیویی منتشر کرد که در آن “ArcaBoard” به نمایش گذاشته شده است؛ جعبه‌ای مستطیلی شکل حاوی چند ده فن پر قدرت که می‌تواند یک فرد را چندین سانتی‌متر از سطح زمین بلند کند.AB_Inside_3.0

راندن این گجت راحت به نظر نمی‌رسد، اما با این حال با آن می‌توان پرواز کرد!

براساس گفته‌ی کمپانی، ArcaBoard در حدود 272 اسب بخار قدرت دارد که از 36 فن الکتریکی نشات می‌گیرد. این کمپانی می‌گوید این دستگاه طوری ساخته شده است تا کاربر پرواز نرمی را تجربه کند. اما با این حال به نظر نمی‌رسد پرواز با این دستگاه تجربه‌ی خوبی داشته باشد چرا که در این ویدیو مدیر ArcaSpace که با این گجت پرواز می‌کند، هیچ کنترلی بر آن ندارد و به نوعی با پاهای لرزان سوار بر آن شده است!

در حقیقت این دستگاه برخلاف اسکوتر های که هم اکنون به فروش می‌رسند، یک هاوردبرد واقعی است و می‌تواند پرواز کند اما قطعا کسی به آن نمی توان جایی برود! با این حال کمپانی ArcaSpace هیچ خجالتی ندارد تا درباره ArcaBoard  صحبت کند. بر همین اساس این کمپانی در وب سایت خود آورده است که:

برای اولین بار پس از دوچرخه، اتومبیل و یا هواپیما ها، ArcaBoard یک انقلاب در حمل و نقل به شمار می‌آید. برای اولین بار هر شخصی قادر خواهد بود در هر زمان و در هر کجا پرواز کند. جهان و یا به زبان بهتر جهان شما برای همیشه تغییر خواهد کرد.

 

این hoverboard هنوز جنبه‌ی بازاریابی ندارد و بیشتر به یک طرح آینده نگرانه و یا مهندسی شباهت دارد، چرا که در حال حاضر قیمت 19900 دلار برای فروش آن در نظر گرفته شده است. این مبلغ آنقدر زیاد است که به طور حتم در لیست خرید آینده‌تان نیز جایی نخواهد داشت!

1 دیدگاه

Comments are closed.