با Sony Xperia X Compact آشنا شوید

به نظر می‌رسد سونی در حال آماده شدن برای معرفی یک اسمارت‌فون جدید می‌باشد، دستگاهی که احتمالاً Xperia X Compact نام گذاری خواهد شد.

طبیعتاً این دستگاه عضو جدید سری «ایکس» (که فعلاً شامل دستگاه‌های اکسپریا ایکس، اکسپریا ایکس پرفورمنس، اکسپریا ایکس ای و اکسپریا ایکس ای اولترا می‌شود) خواهد بود. اکسپریا ایکس کامپکت (Xperia X Compact) ممکن است ماه آینده و به همراه اکسپریا ایکس آر (دستگاه دیگری که هنوز رسماً معرفی نشده) در نمایشگاه 2016 IFA شهر برلین آلمان، برای اولین بار و به صورت رسمی معرفی گردد.

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد مشخصات اکسپریا ایکس کامپکت وجود ندارد، اما به لطف کاربر معروف توئیتر، Evan Blass، تصویری از نمای جلوی این دستگاه در اختیار ما قرار دارد.

به نظر اکسپریا ایکس کامپکت از نظر ظاهری با اکسپریا ایکس آر شباهت بیشتری تا سایر محصولات سری ایکس دارد. با توجه به اسم این دستگاه، انتظار می‌رود که اندازه‌ی صفحه‌ی نمایش آن کم‌تر از 5 اینچ باشد و برای جلب توجه کسانی که به دنبال اسمارت‌فون‌هایی با اندازه‌ی کوچک‌تر هستند، طراحی شده باشد.

با عرضه‌ی اکسپریا ایکس کامپکت توسط سونی، این چهارمین دستگاه شرکت ژاپنی با پسوند «کامپکت» خواهد بود. اکسپریا زد 1 کامپکت، اکسپریا زد 3 کامپکت و اکسپریا زد 5 کامپکت به ترتیب دیگر اسمارت‌فون‌های کامپکت سونی بوده‌اند و همگی با صفحه‌ی نمایش 4.6 اینچی و رزولوشن تصویر 720p، عمر باتری فوق‌العاده و قدرت پردازشی بالا را به کاربران ارائه می‌دادند. اکسپریا ایکس کامپکت هم به احتمال زیاد امکانات مشابهی را در اختیار خواهد گذاشت؛ قابلیت‌هایی رده بالا در سایزی کوچک‌تر. با در نظر گرفتن این که اکثر اسمارت‌فون‌های دیگر، صفحه‌ی نمایش‌هایی بزرگ‌تر را به همراه خود دارند، آیا اکسپریا ایکس کامپکت نظر شما را جلب خواهد کرد؟