تیم کوک: اپل iOS و OS X را هرگز ادغام نخواهد کرد

تیم کوک: اپل iOS و OS X را ادغام نخواهد کرد
تیم کوک: اپل iOS و OS X را ادغام نخواهد کرد

حالا که اپل مابین لپ‌تاپ و تبلت‌های خود یک دیوایس جدید به نام آیپد پرو قرار داده است، شاید فکر کنید این کمپانی روزی سیستم‌عامل آی‌او‌اس و OS X که در مک‌ها حضور دارد را ادغام می کند،( درست شبیه به کاری که مایکروسافت در ویندوز ۱۰ انجام داد) اما بهتره است این ایده را مخفی کنید، زیرا به تازگی در گفتگویی که با مدیر عامل اپل صورت گرفت، تیم کوک این ایده را به کلی رد کرد و گفت: “ادغام آی‌او‌اس با او‌‌اس‌ایکس باعث می شود تجربه کاربری کاهش پیدا کند.“. کاملا مشخص است که کوک نمی خواهد رد پای ردموندی ها را دنبال کند اما در حقیقت بعضی اوقات این اتفاق افتاده و نمونه آن را در تولید آیپد پرو می بینیم.

اپل و مایکروسافت همیشه در حال رقابت بایکدیگر هستند، اما این دو غول تکنولوژی بارها نشان داده‌اند در بعضی از زمینه‌ها همکاری نزدیکی باهم دارند، که ارائه آفیس بهینه برای آیپد پرو یکی از همین همکاری‌ها است.

به هر حال ممکن است روزی تیم کوک از این گفته خود پشیمان شود و دستور ترکیب این دو سیستم عامل را صادر کند. موضوعی که بارها در محصولات اپل دیده شده است. برای مثال در گذشته اپل از تولید گوشی های با نمایشگر بزرگ دوری می کرد، اما در آخر دیدیم آیفون های بزرگش بهفروش فوق‌العاده ای دست پیدا کردند!