تیم کوک معتقد است واقعیت افزوده نقشی حیاتی در زندگی روزمره ما خواهد داشت

دو تکنولوژی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تفاوت‌های چشمگیری با یکدیگر دارند اما از آنجاییکه هر دو با تغییر تجربه واقعیت ما سر و کار دارند اغلب اوقات با هم مقایسه می‌شوند. از آنجاییکه این دو تکنولوژی هدف مشابه ای دنبال نمی‌کنند بنابراین به هیچ عنوان نمی‌توان گفت کدام یک بر دیگری برتری دارد. با این حال اکنون که بیشتر کمپانی‌ها به سمت تکنولوژی واقعیت مجازی رفته‌اند به نظر می‌رسد اپل طرز فکر دیگری دارد و قصد دارد مسیر دیگری را پیش روی خود قرار دهد. در حاشیه یک کنفرانس تکنولوژی که در Utah برگزار شد، تیم کوک مدیر عامل اپل یکبار دیگر به تقدیر از تکنولوژی واقعیت افزوده پرداخت و ادعا کرد این تکنولوژی نقشی حیاتی در زندگی روزمره ما ایفا می‌کند. تیم کوک در این رابطه گفت: «من فکر می‌کنم بخش اعظمی از جوامع توسعه یافته روزانه با تکنولوژی واقعیت افزوده سر و کار دارند، و این ارتباط نظیر ارتباط انسان با خوردن وعده‌های غذایی است و بخشی از زندگی روزمره را تشکیل می‌دهد.» با این حال تیم کوک معتقد است هنوز چالش‌هایی سر راه این تکنولوژی وجود دارد که با پشت سر گذاشتن آن‌ها این تکنولوژی همه گیرتر نیز می‌شود: «مدتی طول کشید تا واقعیت افزوده جایگاهی برای خود پیدا کند که دلیل آن وجود تکنولوژی‌های سرسخت در بازار بود اما در آینده این تکنولوژی در مسیر بزرگی گسترش پیدا خواهد کرد تا جاییکه متعجب می‌شویم که چگونه بدون آن‌ها زندگی می‌کرده ایم. نظیر شرایطی که امروزه برای گوشی‌های هوشمند وجود دارد و متعجبیم که چگونه در گذشته بدون آن‌ها به زندگی ادامه می‌دادیم.» این اولین باری نیست که تیم کوک در جهت ستایش از واقعیت افزوده سخن می‌گوید، در واقع وی قبلاً اعلام کرده بود که واقعیت افزوده یک هسته تکنولوژی است که نقش اصلی در آینده اپل ایفا می‌کند. ماه گذشته نیز تیم کوک در مصاحبه‌ای اعلام کرد تکنولوژی واقعیت افزوده عملکرد بهتری نسبت به تکنولوژی واقعیت مجازی دارد. اگرچه به طور قطع نمی‌توان این صحبت‌ها را نشانه ساخت محصولاتی در زمینه واقعیت افزوده توسط اپل دانست اما می‌توان حدس زد این تکنولوژی نظر اپل را به سمت خود جلب کرده و احتمال فعالیت اپل در این زمینه وجود دارد.

دو تکنولوژی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تفاوت‌های چشمگیری با یکدیگر دارند اما به این علت که هر دو با تغییر تجربه واقعیت ما سر و کار دارند اغلب اوقات با هم مقایسه می‌شوند. از آنجاییکه این دو تکنولوژی هدف مشابه ای دنبال نمی‌کنند بنابراین به هیچ عنوان نمی‌توان گفت کدام یک بر دیگری برتری دارد. با این حال اکنون که بیشتر کمپانی‌ها به سمت تکنولوژی واقعیت مجازی رفته‌اند به نظر می‌رسد اپل طرز تفکر دیگری دارد و قصد دارد مسیر دیگری را پیش روی خود قرار دهد.

در حاشیه یک کنفرانس تکنولوژی که در Utah برگزار شد، تیم کوک مدیر عامل اپل یکبار دیگر به تقدیر از تکنولوژی واقعیت افزوده پرداخت و ادعا کرد این تکنولوژی نقشی حیاتی در زندگی روزمره ما ایفا خواهد کرد. تیم کوک در این رابطه گفت: «من فکر می‌کنم بخش اعظمی از جوامع توسعه یافته و در نهایت تمام کشورها به‌زودی روزانه با تکنولوژی واقعیت افزوده سر و کار داشته باشند، به طوریکه این ارتباط نظیر ارتباط انسان با خوردن وعده‌های غذایی شود و بخشی از زندگی روزمره را تشکیل دهد

با این حال تیم کوک معتقد است هنوز چالش‌هایی سر راه این تکنولوژی وجود دارد که با پشت سر گذاشتن آن‌ها این تکنولوژی همه گیرتر می‌شود: «مدتی طول می‌کشید تا واقعیت افزوده جایگاه مناسبی برای خود پیدا کند که دلیل آن وجود تکنولوژی‌های سرسخت در بازار است اما در آینده این تکنولوژی در مسیر بزرگی گسترش پیدا خواهد کرد تا جاییکه متعجب می‌شویم که چگونه بدون آن‌ زندگی می‌کرده ایم. نظیر شرایطی که امروزه برای گوشی‌های هوشمند وجود دارد و متعجبیم که چگونه در گذشته بدون آن‌ها به زندگی ادامه می‌دادیم

این اولین باری نیست که تیم کوک در جهت ستایش از واقعیت افزوده سخن می‌گوید، در واقع وی قبلاً اعلام کرده بود که واقعیت افزوده یک هسته تکنولوژی است که نقشی مهم در آینده اپل ایفا می‌کند. ماه گذشته نیز تیم کوک در مصاحبه‌ای اعلام کرد تکنولوژی واقعیت افزوده عملکرد بهتری نسبت به تکنولوژی واقعیت مجازی دارد.

اگرچه به طور قطع نمی‌توان این صحبت‌ها را نشانه ساخت محصولاتی در زمینه واقعیت افزوده توسط اپل دانست اما می‌توان حدس زد این تکنولوژی نظر اپل را به سمت خود جلب کرده و احتمال فعالیت اپل در این زمینه وجود دارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید