رونمایی تویوتا از FT-4X ، جایگزین FJ Cruiser

تویوتا ft-4x

تویوتا در نمایشگاه خودروی نیویورک از مدل FT-4X رونمایی کرد. اگرچه بسیاری از علاقه‌مندان امیدوار بودند که FT-4X یک مدل آفرود باشد، اما این چنین نیست.
نام این خودرو مخفف Future Toyota به معنای تویوتای آینده است و باید انتظار داشته باشیم که تویوتا در مدل‌های بعدی خود نیز از طرح‌های این چنینی استفاده کند. پسوند 4X هم اشاره به چهار چرخ محرک این خودرو دارد.

تویوتا ft-4x

طراحان در این خودرو تلاش کرده‌اند تا قابلیت‌های خودرو را به حداکثر برسانند. در طراحی از حفره‌های مکعبی شکل زیادی در بدنه استفاده شده است و خط‌هایی که در طراحی بدنه به کار رفته‌اند به زیبایی خودرو کمک کرده‌اند. صندوق عقب هم فضای زیادی دارد و تایرهای استفاده شده در این خودرو مناسب هر چهار فصل هستند. صندوق عقب در دوحالت مختلف باز می‌شود. حالت اول برای مکان‌های تنگ است که امکان باز کردن صندوق عقب به صورت عمودی وجود ندارد. در این حالت می‌توانید صندوق عقب را با استفاده از دو در و به صورت افقی باز کنید.
در حالت دوم هم که فضای کافی در اختیار دارید می‌توانید در خودرو را به صورت عمودی باز کنید.

تویوتا ft-4x

با استفاده از دکمه‌های داخل خودرو می‌توانید بین این دو حالت مختلف انتخاب کنید.

در طراحی داخلی خودرو، طراحان تلاش کرده‌اند که حس یک خودروی اسپرت را منتقل کنند تا توانسته باشند تمام احساسات مختلفی که در یک خودرو می‌تواند وجود داشته باشد (از شاسی بلند بودن گرفته تا اسپرت بودن) را در این خودرو بگنجانند. در عقب خودرو سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی گنجانده شده‌اند، همچنین فضای عقب خودرو به گونه‌ای ساخته شده است که می‌توانید در آن بخوابید و همچنین از یک کفپوش پلاستیکی استفاده شده است تا بتوانید ابزار خیس را بدون نگرانی از خیس شدن سایر اجزای خودرو در آن قرار دهید.

تویوتا ft-4x

FT-4X اگرچه به درد صخره نوردی و عبور از جاده‌های پرفراز و نشیب نمی‌خورد، اما از طراحی داخلی و خارجی خوب و تازه‌ای برخوردار است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید