کدام کشور صاحب سریع‌ترین اینترنت موبایلی جهان است؟

سریع‌ترین اینترنت موبایلی جهان

بر اساس مطالعات انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی اینترنتی آکامای که به‌عنوان یکی از برترین مؤسسات در زمینه مطالعات اینترنتی به‌حساب می‌آید مشخص کرده‌اند که چه کشوری سریع‌ترین اینترنت موبایل را ارائه می‌دهد. آکامای (Akamai Technologies) یک شرکت آمریکایی است که در زمینه شبکه تحویل محتوا فعالیت می‌کند و یکی از مؤسسات تحقیقاتی به نام جهان است. این شرکت در سال ۱۹۹۸ میلادی تأسیس گردید و دفتر مرکزی آن هم‌اکنون در ماساچوست آمریکا واقع است.

بر اساس این گزارش سرعت دریافتی مصرف کنندگان اینترنت موبایل در بریتانیا به‌طور میانگین 27.9 مگابایت بر ثانیه است که این میزان نسبت به میانگین سرعت اینترنت موبایل در کشورهای بزرگ اروپایی (10 مگابایت بر ثانیه) از اختلاف فاحشی برخوردار است.

سریع‌ترین اینترنت موبایلی جهان

جالب اینجاست ایالات متحده پس از بریتانیا با سرعت دریافتی 20 مگابایت در ثانیه، مقام دوم سریع‌ترین اینترنت موبایل جهان را از آن خود کرده است. جالب اینجاست که ایالات متحده در سه ماهه نخست سال 2016 میلادی سرعت 5.1 مگابایتی را به نام خود ثبت کرده است که بر این اساس می‌توان آن‌ها را پایین‌تر از ترکیه، کنیا، پاراگوئه و هم رده با تایلند دانست. در این بین بسیاری از کشورهای اروپایی نظیر اسلواکی با سرعت 13.3 مگابایت بر ثانیه، فرانسه با سرعت 11.5 مگابایت بر ثانیه و آلمان با سرعت 15.7 مگابایت بر ثانیه موفق شده‌اند سرعتی بیش از 2 برابر سرعت ایالات متحده را به نام خود ثبت کنند.

در حالی که اینترنت موبایل در همه جای جهان با نرخ یکسانی پیشرفت نمی‌کند، مطالعات آکامای نشان می‌دهد که تداوم اتصال کاربران به اینترنت در حال افزایش است و از سه ماهه چهارم سال گذشته تا سه ماهه نخست سال جاری با رشدی 12 درصدی به 6.3 مگابایت در ثانیه رسیده است. علاوه بر آن رشد سالانه آن نیز 23 درصد بوده است. نهایت سرعت موبایلی تا بدین لحظه 34.7 درصد اعلام شده که 6.8 درصد نسبت به سه ماهه آخر سال 2015 با افزایش روبه‌رو بوده و نسبت به سال گذشته خود افزایشی 14 درصدی داشته است. در کنار سرعت، ترافیک داده موبایلی نیز به‌طور پیوسته افزایش داشته و به بیش از 3,500 پتابایت در سه ماهه اول سال 2015 و بیش از 5,500 پتابایت در هر ماه نسبت به آمار سال گذشته خود رسیده است.

سریع‌ترین اینترنت موبایلی جهان