نسخه بزرگ‎تر آیفون بعدی از دوربین دوگانه بهره خواهد برد

یکی از مشارکت‎کنندگان باسابقه اپل با نام Mark Gurman در مصاحبه با نشریه بلومبرگ اعلام کرده است که اپل در آستانه معرفی اولین آیفون خود با دوربین دوگانه قرار دارد. دوربین دوگانه به منظور عکسبرداری با روشنایی بیشتر طراحی شده است و فقط بر روی نسخه بزرگتر آیفون قرار دارد و نسخه معمولی از دوربین تک لنز استفاده خواهد کرد.

در دوربین دوگانه هر یک از لنزها رنگ‎های خاصی را از محیط دریافت می‎کنند و سپس دو تصویر گرفته شده را در یک تصویر ادغام خواهند کرد. تصویر حاصل روشنایی بیشتر و کیفیت بالاتری نسبت به تصاویر ثبت شده توسط دوربین‎های تک لنزی خواهد داشت. هم‎چنین به لطف دوربین دوگانه کاربران می‎توانند زوم بیشتری را در اختیار داشته باشند بدون آن که جزئیات تصویر کاهش یابد.

Apple-iPhone-7-rear-cover-in-Space-Blackتغییر مهم دیگری که در نسل جدید آیفون‎ها رخ داده است مربوط به کلید هوم است. اپل در محصولات جدید خود از کلید هوم خازنی به جای مدل مکانیکی قدیمی استفاده خواهد کرد. هم‎چنین انتظار می‎رود جک 3.5 هدفون نیز حذف شده باشد تا هم فضای بیشتری برای بلندگو به وجود آید و هم ضخامت حاشیه بدنه کاهش یابد. اپل با خرید شرکت Beats به تولیدکنندگان اجازه داد تا هدفون‎هایی با پورت لایتنینگ تولید کنند که انتظار می‎رود کیفیت صدای بیشتری نسبت به مدل‎های قدیمی را ارائه دهند.

بلومبرگ اعلام کرده است که خطوط آنتن که در نسخه‎های قبلی آیفون به صورت افقی در پشت بدنه قرار داشتند هم اکنون به حاشیه‎ها انتقال یافته‎اند و ظاهر پشت دستگاه یکپارچه‎تر به نظر می‎رسد. به جز موارد ذکر شده تغییر عمده‎ای در طراحی دستگاه به وجود نیامده است.