به روز رسانی جدید کروم در اندروید و تغییر یک تنظیم پیش فرض

به روز رسانی جدید کروم در اندروید و تغییر یک تنظیم پیش فرض

مرورگر کروم یکی از ابزار های ضروری و بسیار پر کاربرد در سیستم‌عامل اندروید گوگل به شمار می‌رود که کاربران اهمیت زیادی به به روز رسانی‌ها و قابلیت‌های جدید آن می‌دهند. از همین رو کمپانی گوگل در تصمیمات خود برای این مرورگر پر طرفدار، سیاست خاصی را در پیش گرفته است. در نسخه 49 کروم در اندروید یک تغییر ظریف و بی سر و صدا در نحوه نمایش و بسته شدن تب‌های مرورگر به وجود آمده است.

قبل از به روز رسانی اندروید 5 آب نبات چوبی، تب‌های مرورگر به صورت پیش فرض در محیط مرورگر و خود اپلیکیشن صورت می‌گرفت. در اندروید 5 این حالت به صورت پیش فرض بر روی Recent Apps قرار گرفته بود و تب‌ها جزء اپلیکیشن‌های اخیر در منوی اندروید دیده می‌شدند. با این حال کاربران اکثرا این حالت پیش فرض را به همان حالت قبل بر می‌گرداندند و در منو تنظیمات گزینه Merge Tabs and apps را خاموش می‌کردند.

حالا در آخرین نسخه منتشر شده از کروم، حالت Merge Tabs and apps به صورت پیش فرض غیر فعال شده است. بدین معنا که از این به بعد تب‌ها درون خود مرورگر و اپلیکیشن آن مدیریت و باز و بسته می‌شوند و هیچ تداخلی با بخش اپلیکیشن‌های اخیر صورت نمی‌گیرد. در تصاویر همین مطلب نحوه کارکرد هر دو حالت را مشاهده می‌کنید.

Prior-default-method-for-closing-Chrome-tabs-used-the-merges-tabs-and-apps-setting-horz

توجه داشته باشید که تنها تغییری که مورد توجه ما قرار گرفت همین بود و تنها کسانی پیش فرض بودن حالت جدید را متوجه می‌شوند که در حال راه اندازی تلفن جدیدی هستند و یا کروم را از فروشگاه گوگل دریافت می‌کنند. کسانی که تلفن قدیمی اندرویدی دارند و تنها کروم را به روز رسانی می‌کنند، حالت پیش فرض جدید را متوجه نخواهند شد.

هنوز مشخص نیست چرا گوگل این گزینه پیش فرض را تغییر داده است. شاید علاقه وافر کاربران اندرویدی به حالت یاد شده دلیل اصلی گوگل باشد. به هر حال دور زدن بین تب‌ها و اپلیکیشن‌های اخیر در کنار هم کمی سردرگم کننده باشد. اما ممکن است برخی با این ایده مخالف باشند و به همین دلیل گوگل هر دو حالت را ارائه کرده است.