جایگزین کردن دستگاه‎های اندرویدی با آیفون‎های سریع‎تر توسط ارتش امریکا

ارتش ایالات متحده قصد دارد آیفون را جایگزین گوشی‎های اندرویدی مورد استفاده خود کند. تصمیم به استفاده از آیفون 6اس پس از آن گرفته شد که فرماندهی عملیات‎های ویژه ارتش متوجه شد طبق گزارش‎های دریافتی “کیت حمله تاکتیکی اندروید” یا ATAK عملکرد کُندی دارد و مستعد به توقف  در حین فعالیت است. از نظر این واحد وقتی صبحت از استفاده از برنامه‎های ساخت ارتش می شود اندروید در جایگاه پایین‎تری نسبت به iOS قرار دارد که از نمونه‎های بارز این موارد می‎توان به پخش ویدیو زنده از پهپادها اشاره کرد.

یکی از مقامات ارتش آمریکا که نام وی فاش نشده به نشریه دفاعی -امنیتی Military.com گفته است که “اندروید دچار فریز می‎شود” به ویژه هنگام استفاده از فناوری‏‎هایی مثل Instant Eye که در وسایل پرنده بدون سرنشین کاربرد دارد. ارتش اذعان کرده است که گوشی‎های اندرویدی در زمان مناسب و به سرعت نمی‎توانند رفرش شوند و به همین دلیل برای استفاده در این حوزه مناسب نیستند. در سوی دیگر آیفون 6اس قرار دارد که گفته شده است سریع‎تر و روان‎تر از اندروید عمل می‎کند و مشکلات ذکر شده در آن دیده نمی‎شود.

iphone

هنوز مشخص نیست که ستاد فرماندهی عملیات‎های ویژه ارتش ایالات متحده کدام گوشی اندرویدی را مورد استفاده قرار داده است. البته سایر واحدهای ارتش از گوشی‎های ساخت شرکت سامسونگ همانند سری نوت استفاده می‎کنند که در جیب سربازان قرار گرفته و به رادیو متصل است. دیگر برنامه‎هایی که انتظار می‎رود در گوشی های آیفون نسبت به رقبای اندرویدی عملکرد بهتری داشته باشند شامل نقشه آنلاین اعضای تیم و یا برنامه‎هایی می‎شود که می‎توانند در هنگام وزش باد یا وقوع سایر عوامل محیطی نامناسب به سربازان در شلیک دقیق‎تر یاری رسانند.

در سال 2010 ارتش ایالات متحده آیپاد تاچ را در اختیار سربازان خود در عراق و افغانستان قرار دارد که دارای برنامه‎های آموزش زبان بود تا بتواند به آنها در صحبت کردن به زبان‏‎های دیگر از جمله عربی، کردی، دَری و پشتو کمک کند. هم چنین در سال 2013 وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد دستگاه های مجهز به نسخه ششم iOS استاندارد‎های امنیتی لازم برای اتصال به شبکه پنتاگون را دارا می‎باشند. قبل از آن حدود 470 هزار دستگاه بلک‎‎بری، 41 هزار دستگاه اپل و 9 هزار دستگاه مبتنی بر اندروید مورد استفاده قرار گرفته بود.