چهارشنبه 1 آذر 1396

ممنوعیت پرواز پهپادهای بدون مجوز در آمریکا از سال 2016

ممنوعیت پرواز هواپیمایی بدون سرنشین بدون مجوز در آمریکا از سال 2016
ممنوعیت پرواز هواپیمایی بدون سرنشین بدون مجوز در آمریکا از سال 2016

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده روز افزون از هواپیماهای بدون سرنشین به عنوان یک تفریح، انتظار می رود به زودی همه‌ی کشورها با وضع قوانین مختلف مانع از از پرواز پهپادها در آسمان شوند و اینطور که پیداست ایالات متحده یکی از پیشگامان وضع قوانین جدید ‌می‌باشد. اگر شما دارنده‌ی یک هواپیمای بدون سرنشین هستید و هر از گاهی آن را به پرواز در می‌اورید، سازمان فضانوردی فدرال می خواهد این را بداند!

این سازمان از 21 دسامبر سامانه‌ای را راه اندازی خواهد کرد تا کسانی که تمایل دارند از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کنند، در آنجا ثبت نام نمایند. هزینه این ثبت نام 5 دلار می‌باشد اما افرادی که در ماه اول یعنی قبل از 20 ژانویه اطلاعات خود را در این سامنه ثبت کنند هیچ مبلغی پرداخت نخواهند کرد. همچنین مهلت ثبت نام در این سامانه تا تاریخ 19 فوریه اعلام شده است.

انتظار می‌رود در تعطیلات پایان سال که چند روی بیشتر به آن باقی نمانده صدها هزار نفر اقدام به خرید یک پهپاد کنند و بر همین اساس مایکل هورتا از فدرال می‌گوید:

این سیستم ثبت نام به ما این فرصت را می‌دهد تا به این کاربران جدید قوانین هوایی را آموزش دهیم قبل از آنکه پهپاد خود را به پرواز در بیاورند.

ثبت نام کنندگان باید اطلاعاتی از جمله نام، آدرس محل سکونت و ایمیل خود را در این سامانه به درستی ثبت نمایند و مجوز صادرشده برای آنها، به مدت 3 سال اعتبار خواهد داشت. اما اگر فردی هواپیمای خود را بدون ثبت نام در سامانه فدرال، در آسمان ایالات متحده به پرواز در آورد، باید خود را آماده‌ی جریمه‌ی 27 تا 250 هزار دلاری و همچنین 3 سال زندان کند!

قوانین جدید ثبت نام آنلاین فعلا مختص اپراتورهای هواپیماهای تفریحی می‌باشد که بیشتر جنبه سرگرمی دارد و FAA قصد دارد سامانه‌ای نیز برای کاربران حرفه‌ای تر راه‌اندازی کند که از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده‌های گسترده و یا تجاری دارند که اینطور که پیداست در پاییز سال 2016 دایر خواهد شد.