دسترسی به فیسبوک بدون نیاز به اینترنت مقدور شد

فیسبوک آفلاین

این خبر یکی از مهمترین اخباری می‌تواند باشد که کاربران فیسبوک انتظار آن را دارند.

خیلی جالب می‌تواند باشد که شما در مترو و یا در هواپیما باشید و بدون اتصال به اینترنت از فیسبوک نیز استفاده کنید.

درحال حاضر فیسبوک مشغول کار بر روی قابلیت جدیدی است که می‌تواند کاربران را بدون نیاز به اینترنت مشغول به خود کند.البته این دسترسی به معنای گذاشتن کامنت و یا دیدن استاتوس های جدید نیست، بلکه کاربران می‌توانند به News Feed ها دسترسی داشته باشند و با اعمال کارهای خود، پس از نخستین اتصال به اینترنت  تمامی آنها باهم انجام شوند.

قابلیت News Feed آفلاین فیسبوک، در واقع از کش ها استفاده می‌نماید. در این حالت کاربران برای مشاهده مطالب جدید، به جای رفرش کردن تمام صفحه، تنها مطالب جدید را با سرعتی بالا مشاهده می‌نمایند.

در حالت آفلاین شما قادر به تماشای تمامی جزئیات نخواهید بود، اما همان جزئیات نسبتاً کم نیز می‌تواند برای افراد بسیار جالب باشد که چطور در حالت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت، آنها به News Feed فیسبوک دسترسی پیدا کرده اند.

همچنین فیسبوک اعلام کرده است که با کار بر روی کش ها قصد دارد تا قابلیت‌های قراردادن پست و استاتوس را نیز به صورت آفلاین ممکن سازد.

این واقعاً ایده جالبی است که شما بدون نیاز به اینترنت، پست قرار دهید، مطالب مدنظرتان را لایک کنید و یا برای دوستان خود کامنت بگذارید و پس از اتصال به اینترنت، تمامی این موارد باهم و به صورت یکجا انجام شوند.

کمپانی فیسبوک اعلام کرده است که با توسعه این طرح سعی بر آن دارد تا به کاربرانی که در کشورهای درحال توسعه با اینترنت کم‌سرعتی به شبکه اجتماعی فیسبوک متصل می‌شوند، امکان این را داشته باشند که حتی بدون اتصال به شبکه اینترنت هم بتوانند خدمات فیسبوک را مورد استفاده قرار دهند.

1 دیدگاه

Comments are closed.