معرفی ابزارهای مفید و رایگان برای مدیریت حساب اینستاگرام

ابزارهای مفید برای مدیریت حساب اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه به اشتراک‌گذاری تصاویر است که به‌تازگی در میان کاربران ایرانی محبوبیت زیادی پیداکرده است. البته بیشتر کاربرانی که از آن استفاده می‌کنند به‌عنوان یک سرگرمی به آن نگاه می‌کنند. اما هستند کسانی که به دنبال هدفی به‌غیراز سرگرمی محض هستند.

اینستاگرام به‌عنوان یک شبکه اجتماعی تلفن‌های همراه، قابل‌استفاده در کامپیوتر نیز هست و می‌توان آن را به‌عنوان یک وسیله بازاریابی جدید در نظر گرفت و از آن برای پیشبرد مقاصد تبلیغاتی استفاده کرد. ازآنجایی‌که استراتژی‌های بازاریابی از طریق اینترنت در حال گسترش است، نیاز است تا با اتکا به ابزارهایی مفید، اطلاعات جامعی از مخاطب پیش رو داشت.

حال اگر اینستاگرام را سوای از جنبه‌ی سرگرمی به آن نگاه کنیم،  چگونه می‌توان با مدیریت آن برای مقاصد تبلیغات استفاده کرد؟

سایر شبکه‌های محبوب مانند فیسبوک  و یا توییتر بخش‌هایی برای نظارت بر فعالیت، میزان تعامل، مرتب‌سازی محتوا و حتی مدیریت حساب‌های تجاری و محبوب  را دارا هستند. البته اینستاگرام نسبت به این شبکه‌ها امکانات کمتری دارد. به همین دلیل ما در سایت دیجی‌رو به معرفی 8 ابزار (سایت و یا اپلیکیشن) درزمینهٔ مدیریت حساب اینستاگرام پرداخته‌ایم:

 

مدیریت و نظارت بر میزان بازدید

سایت Iconosquare

ابزارهای مفید برای مدیریت حساب اینستاگرامنام قبلی این سایت Statigram بود و نام آن به Iconosquare تغییر داده شد. شما می‌توانید با متصل کردن اکانت خود به این سایت اطلاعات کلیدی و تحلیلی را در رابطه با دنبال کنندگان (فالوئرهای) خود پیدا کنید. به‌عنوان‌مثال از چه مناطقی هستند و چه سلایقی دارند و چه افراد دیگری را نیز دنبال می‌کنند.

شما می‌توانید چارت‌هایی بسازید که رشد‌های مهم خود درگذشته را به نمایش درآورد. همچنین شما می‌توانید این نتایج را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید. عمق این نتایج و تحلیل‌ها در حد تعداد رشد دنبال کنندگان و میزان تعامل آن‌ها با اکانت شما است.

 

سایت Cyfe

ابزارهای مفید برای مدیریت حساب اینستاگرامسایت Cyfe مناسب برای کسانی است که دارای چندین اکانت هستند و می‌توانند از آن برای تحلیل و مشاهده آمار چندین اکانت استفاده کنند. کسانی که اکانت‌های زیادی را مدیریت می‌کنند می‌توانند با استفاده از این سایت همانند یک عقاب کل اکانت‌ها را زیر نظر داشته باشند.

 

مدیریت محتوا

سایت Websta

ابزارهای مفید برای مدیریت حساب اینستاگرامهمان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، اینستاگرام یک اپلیکیشن موبایل است. اما بعضی مواقع ارسال عکس و یا به اشتراک گذاشتن لینک‌ها در اینستاگرام در کامپیوتر آسان‌تر از گوشی است. آن‌هم درحالی‌که شما می‌توانید تصاویر خود را در انواع نمایشگر با ابعاد کوچک و بزرگ تست کنید. همچنین می‌توانید آماری خلاصه از اکانت خود نیز داشته باشید.

 

سایت Repost

ابزارهای مفید برای مدیریت حساب اینستاگرامبا استفاده از این ابزار می‌توانید پست‌های سایر افراد را که بیشتر می‌پسندید، دوباره توسط اکانت خود بازنشر کنید. شما می‌توانید کاربران و هشتگ‌ها را برای پیدا کردن یک پست داغ زیر و رو کنید. بازنشر یک پست در بسیاری از مواقع می‌تواند برای جذب مخاطب مؤثر باشد.

 

سایت Gramfeed

ابزارهای مفید برای مدیریت حساب اینستاگرامشما می‌توانید در این سایت به دنبال افراد و برندهای مشابه بگردید. همچنین می‌توانید بر اساس منطقه نیز به جستجوی افراد بپردازید. با استفاده از ابزاری که در این سایت وجود دارد می‌توانید به دنبال کمپین‌هایی که در اینستاگرام موجود است بگردید و فعالیت‌های آن‌ها را رصد کنید.

در به‌روزرسانی‌های جدید که صورت گرفته، محبوب‌ترین پست‌ها را در صفحه ابتدایی برای شما به نمایش درمی‌آورد که می‌توان از آن برای آگاهی از توجه عموم کاربران بهره برد.

 

سایت Ink361

ابزارهای مفید برای مدیریت حساب اینستاگراماین سایت یک ابزار منحصربه‌فرد است که هدفی دوگانه دارد. یک هدف آن نمایش تصاویر آپلود شده توسط شما است که قبلاً در حساب خود انجام داده‌اید. هدف دیگر این سایت همانند یک شبکه اجتماعی، کمک به شما در یافتن برندها و افراد جدیدی برای دنبال کردن است، تا از این طریق بتوانید دنبال کنندگان خود را افزایش دهید. همچنین آمارها و تحلیل‌های موجود نیز می‌تواند شما را در پیشبرد اهداف اکانت خود یاری دهند. کارهای دیگری نیز چون تغییر نام فایل و تصاویر، برچسب زدن و انتقال تصاویر از مکانی به مکانی دیگر ازجمله امکانات این سایت است.

 

ویژگی‌های این سایت تقریباً یک سر و گردن از سایر سایت‌هایی که معرفی کردیم بیشتر است و شدیداً برای مدیریت اکانت به اینستاگرامی‌ها پیشنهاد می‌شود. اما بااین‌حال در میان کاربران چندان محبوب نیست.

 

مدیریت مخاطبین

سایت Unfollowers

ابزارهای مفید برای مدیریت حساب اینستاگرامهیچ‌کس دوست ندارد آنفالو شود. اما بعضی وقت‌ها این اتفاق نامیمون می‌افتد، و شاید دلیل آن را نیز ندانیم. با توجه به الگوی کسانی که شما را آنفالو کرده‌اند، می‌توانید به دلیل اصلی آن پی ببرید. یافتن کسانی که شما را آنفالو کرده‌اند و پرسش از آن‌ها می‌تواند شما را در یافتن دلیل اصلی یاری کند.

شما می‌توانید از این سایت برای توییتر و اینستاگرام نیز استفاده کنید. درواقع قابلیت پشتیبانی از توییتر این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید مخاطبان خود را در دو طرف افزایش دهید.

 

اپلیکیشن Crowdfire

ابزارهای مفید برای مدیریت حساب اینستاگرامبا استفاده از اپلیکیشن Crowdfire می‌توانید برای زمان‌بندی پست‌های اینستاگرام خود استفاده کنید. همچنین افرادی را که سلیقه‌های مشترکی با شما دارند را پیداکرده و فالو کنید. این برنامه از هردوی شبکه اجتماعی توییتر و اینستاگرام نیز پشتیبانی می‌کند.

 

اینستاگرام یکی از ابزارهای بازاریابی تصویری است که می‌تواند به معرفی محتوای شما کمک کند. استفاده از ابزارهای جانبی می‌تواند شما را در انجام این کار یاری دهد.