ورایزن 3 میلیارد دلار برای خرید کسب و کار اینترنت یاهو می‌پردازد

خرید کسب و کار اینترنت یاهو توسط ورایزن

ورایزن کامیونیکیشنز Verizon Communications) ) یک کمپانی مخابراتی آمریکایی است، که وظیفه تأمین درصد قابل توجهی از پهنای باند اینترنت جهانی را بر عهده دارد. این کمپانی همچنین در زمینه مخابرات بی‌سیم، ارتباطات و سرویس‌دهی به شرکت‌های ارتباطات راه دور (وایرلس) نیز فعالیت گسترده‌ای دارد. سهام شرکت ورایزن، در بازار بورس نیویورک و بورس نزدک معامله می‌شود، همچنین جزئی از میانگین صنعتی داو جونز به شمار می‌آید.

وال استریت ژورنال: ورایزن با پیشنهاد 3 میلیارد دلاری یک گام دیگر به خرید کسب و کار اینترنت یاهو نزدیک‌تر شد

یاهو در حال حاضر پیشنهاد‌های فروش خود را به روی کمپانی‌ها باز گذاشته است و گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که چندین شرکت به دنبال خریداری کسب و کار اینترنت یاهو هستند. ورایزن نیز یکی از این شرکت‌ها بوده که سفت و سخت به دنبال خرید این کمپانی است. بر اساس گزارشی که اواسط هفته منتشر شده است، به نظر می‌رسد که در دور دوم مناقصه فروش کسب و کار اینترنت یاهو، این کمپانی با پیشنهاد 3 میلیارد دلاری از سوی ورایزن روبه‌رو شده است.

در سویی دیگر سهام‌داران شرکت تی‌پی‌جی کپیتال (TPG) عنوان کرده‌اند که مبلغ پیشنهادی را برای دور دوم این مناقصه در اختیار برگزار کنندگان قرار داده‌اند. کمپانی نی‌پی‌جی یک شرکت خدمات مالی آمریکایی است که در زمینه ارائه خدمات سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، مبادلات سهام اختصاصی و برگه‌های سهام، مدیریت دارایی و مدیریت سرمایه‌گذاری فعالیت می‌نماید. این کمپانی در حال حاضر رقیب جدی ورایزن برای خرید کسب و کار اینترنت یاهو است. بنابراین حال یاهو می‌بایست بین دو کمپانی ورایزن و تی‌پی‌جی یکی را به‌عنوان خریدار نهایی معرفی کند.

خرید کسب و کار اینترنت یاهو توسط ورایزن

ورایزن معتقد است که با خرید کسب و کار اینترنت یاهو از سایر شرکت‌های مربوطه نظیر AT&T، شرکت مادر آلفابت و کام کست پیشی خواهد گرفت. در حال حاضر کسب و کار اینترنت یاهو شامل سیستم تبلیغاتی و وب‌سایت‌های خبری مربوط به این کمپانی است که جزو پرسودترین بخش‌های این کمپانی هستند.

هنوز هیچ یک از مقامات ورایزن و یاهو انتخاب این کمپانی را به‌عنوان خریدار نهایی اعلام نکرده‌اند؛ اما بعید به نظر می‌رسد که این مناقصه به دور سوم خود کشیده شود.