پلیر VLC به زودی قابلیت پخش زنده را به کاربران ارائه خواهد داد

پشتیبانی VLC از کروم کست

استریم محتوای صفحه نمایش اصلی به یک صفحه نمایش بزرگ‌تر از طریق کروم کست بسیار آسان و بی‌دردسر است. بیشتر سرویس‌های استریم آنلاین مانند NetFilx و Hulu در حال حاضر از کروم کست به خوبی پشتیبانی می‌کنند، اما برای فایل‌هایی که به صورت لوکال و بر روی حافظه گوشی یا تبلت ذخیره شده‌اند نیاز به یک برنامه دیگر برای استریم داریم. در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای پلیر دنیا می‌خواهد قابلیت کست را به امکانات خود بی افزاید و به این ترتیب میلیون‌ها کاربر آن می‌توانند محتوای درون حافظه گوشی خود را به راحتی بر روی یک صفحه نمایش بزرگ مانند تلویزیون خانه، استریم کنند.

نرم‌افزار VLC یکی از محبوب‌ترین برنامه های پلیر محتوای چند رسانه‌ای است که در طیف وسیعی از سیستم‌عامل‌ها قابل دسترس است. این نرم افزار تقریبا تمامی فرمت‌های صوتی و تصویری موجود را پشتیبانی می‌کند که به همین دلیل دارای میلیون‌ها کاربری است که دوست دارند محتوای رسانه‌ای خود را از طریق آن پخش کنند.

ما با تیم توسعه دهنده VLC صحبت کرده‌ایم و از آنها سؤالاتی در مورد پشتیبانی این نرم‌افزار از Chromecast پرسیدیم. خوشبختانه این قابلیت هم اکنون در این برنامه اجرا شده و در نسخه پیش‌نمایش VLC نسخه 3.0 در دسترس قرار گرفته است.

پشتیبانی VLC از کروم کست

نسخه پیش‌نمایش VLC چندان برای استفاده روزانه پایدار نیست اما با نصب آن می‌توانید این قابلیت جدید را امتحان کنید. این ویژگی از طریق منو “Tools” و با نام “Render Output” قابل دسترس است که کاربران به راحتی می‌توانند با اتصال به یک کروم‌کست محتوای چند رسانه‌‌ای خود را بر روی یک صفحه نمایش بسیار بزرگ‌تر مشاهده کنند. تا بدین لحظه زمان انتشار نسخه پایدار VLC اعلام نشده است اما گمان نمی‌کنیم فاصله چندانی تا زمان ارائه آن داشته باشیم.