کنترل صوتی آینده‌ی اتوماسیون خانگی ؛ خانه‌های هوشمند در حال تکامل

اتوماسیون خانگی ، خانه هوشمند

در کنفرانس ارتباطات سن فرانسیسکو تقریباً تمامی فعالان صنعت خانه‌های هوشمند همگرا بزرگ‌ترین بحث و چالش را به خود اختصاص داده بودند. در حال حاضر پنل‌هایی در منازل هوشمند وجود دارد که بر روی بهداشت تک تک افراد خانه نظارت داشته و تقریباً وسایل پوشیدنی آن‌ها همه جا هست. اما صرف نظر از این دست تکنولوژی‌ها باید به دستیار صوتی آمازون اکو اشاره کرد که به نظر می‌رسد ستاره‌ی درخشان این کنفرانس بود.

لذت استفاده از خانه‌های هوشمند با اتوماسیون خانگی صوتی جذاب‌تر از همیشه خواهد شد

اگر تا به حال با استفاده از تلفن خود چراغ اتاقتان را خاموش کرده باشید قطعاً می‌دانید که چقدر این کار آسوده‌تر از فشردن کلید روی دیوار خواهد بود؛ اما استفاده از آمازون اکو از هر دو آن‌ها نیز آسوده‌تر است. به‌خصوص زمانی که شما مشغول کاری هستید و تنها با گفتن چند کلمه از آن می‌خواهید که چراغ را خاموش یا روشن کند. این یکی از دلایلی است که گوگل و اپل دو کمپانی قدرتمند آمریکایی را ترغیب به وارد شدن به چنین صنعتی کرده است. بنابراین دیگر باید گفت که کنترل صوتی آینده‌ی اتوماسیون خانگی خواهد بود.

اتوماسیون خانگی ، خانه هوشمند

گجت‌های هوشمند خانگی هنوز هم حاوی ایراداتی هستند، به سختی راه اندازی خواهند شد، غیر اعتماد بوده و به سختی می‌توانند خودشان را به اکوسیستم موجود در منازل تحمیل کنند. رابرت پارکر متخصص گجت‌های خانگی دراین‌باره می‌گوید قبل از آن که من استفاده از سرویسی را توصیه کنم، پیشنهاد می‌کنم مسائل و مشکلاتی که ممکن است استفاده از آن داشته باشد را بررسی کنید. وی مدت‌ها معاون ارشد بخش مهندسی تجارت وسایل هوشمند سامسونگ بوده است. وی با این حال اذعان دارد که این سیستم‌ها زندگی شما را سهل و آسان خواهند کرد؛ ولی برای تکامل نیازمند زمان هستند.

شما قادر خواهید بود با دستیار الکسا، گوگل هوم و در آینده‌ای نزدیک دستیار اپل به‌عنوان مثال درجه‌ی دمای منزل خود را با گفتن تنها چند کلمه تنظیم کنید و یا به‌جای شماره‌گیری با گوشی هوشمند خود آن را در اتاق بگویید و از طریق بلندگوی لپ‌تاپ خود صدای فرد مقابل را بشنوید. به نظر می‌رسد که مدت زمان زیادی تا به تکامل رسیدن این صنعت نیاز نخواهیم داشت و طی 2، 3 سال آینده قادر خواهیم بود اتوماسیون خانگی را با گفتار خود به جلو پیش ببریم.