وارکرافت موفق ترین فیلم ساخته شده از روی بازی ویدیویی

وارکرافت موفق ترین فیلم ساخته شده از روی بازی ویدیویی

هیچ شکی نیست که فیلم وارکرافت در اکران خود در آمریکا ناموفق بوده و در گیشه شکست خورده اما در چین وضعیت متفاوت است و این فیلم توانسته از نظر فروش در چین دست به کارهای بزرگی بزند و از فیلم‌هایی نظیر جنگ ستارگان نیز پیشی بگیرد. در واقع با توجه به آماری که از فروش این فیلم منتشر شده در حال حاضر فیلم وارکرافت به موفق‌ترین اقتباس سینمایی از یک بازی ویدیویی تبدیل شده است.

طبق آماری که تا این لحظه اعلام شده فیلم وارکرافت در سراسر جهان فروشی معادل 377 میلیون دلار داشته است که بیشتر آن از باکس آفیس چین به دست آمده است. بنابر این با این میزان فروش، وارکرافت حالا در فروش از فیلم Prince of Persia که فروشی معادل 336 میلیون دلار داشت، پیشی گرفته و به موفق‌ترین فیلم ساخته شده از روی بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است.

با این وجود وارکرافت همچنان فاصله زیادی با نقطه سودآوری و یکسان شدن هزینه و در آمد دارد. در حالیکه برای ساخت این فیلم 160 میلیون دلار خرج شده اما برای جبران هزینه‌های مصرف شده و یکسان شدن هزینه و درآمد، استودیو سازنده به امید رسیدن به فروشی معادل 500 میلیون دلار است. این احتمالا به این خاطر است که هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات هم باید جبران شوند. به نظر نمی‌رسد این فیلم قادر به جبران هزینه‌های خود باشد چراکه نظرات و نقدهای این فیلم در همه جا دیده می‌شوند و برخی از منتقدان از آن به عنوان یک فیلم فاجعه نام می‌برند و برخی دیگر آن را یک تلنگر خوب در سینما می‌دانند.