پنج روش خلاقانه برای شارژ گوشی بدون نیاز به برق

شارژ گوشی بدون نیاز به برق
شارژ گوشی بدون نیاز به برق

اگر فقط یک عامل در گوشی های هوشمند برای ما استرس زا باشد پیام تمام شدن باطری است. مخصوصا وقتی در جایی نیستیم که بتوانیم گوشی را شارژ کنیم. در ادامه 5 روش خلاقانه برای شارژ گوشی بدون نیاز به برق را معرفی می کنیم که دو تا از این روش ها تجاری شده و بقیه در حال بهبود هستند .

گوشی خود را با استفاده از صدا شارژ کنید

شارژ گوشی با استفاده از صدا
شارژ گوشی با استفاده از صدا

اگر اولین واکنش شما به تمام شدن شارژ باطری فریاد زدن است هیچ اشکالی ندارد، بیشتر فریاد بزنید! با استفاده از تکنولوژی ای که دانشگاه Sungkyunkwan کره ی جنوبی در حال توسعه آن است این فریادها می توانند به شارژ گوشی شما کمک کنند. نمونه ی اولیه این دستگاه قادر است تا با صدایی معادل 100 دسیبل 50میلی ولت برق تولید کند. این صدا برابر با صدایی است که در یک ترافیک سنگین ایجاد می شود. صدای عبور هواپیما از نزدیکی دستگاه یا فریاد بلند شخصی عصبانی از خالی شدن شارژ باطری گوشی نیز همین مقدار است. این جریان الکتریکی توسط ارتعاش کابل هایی از جنس اکسید روی در بین دو الکترود قابل انعطاف به وجود می آید. امیدواریم در آینده این دستگاه بتواند با صدای کمتر و کارایی بیشتری کار کند و شاید روزی برسد که داد زدن بر سر گوشی واقعا مشکلی را حل کند.

تلفن همراه خود را با استفاده از حرکت دادن دسته قاب شارژ کنید

BoostTurbine 4000
BoostTurbine 4000

در صورتی که روش اول را دوست نداشتید احتمالا از راه دوم بیشتر راضی خواهید بود. با قیمتی حدود 75 دلار می توانید این قاب با دسته ی چرخان را تهیه کنید و گوشی را فقط با استفاده از حرکت مچ دست خود شارژ کنید. این دستگاه که BoostTurbine 4000 نام دارد دارای چراغ های LED برای نشان دادن مقدار الکتریسیته تولید شده است. چراغ های این دستگاه به شما این اطمینان را می دهند که با چرخاندن دسته در کمتر از 4 دقیقه می توانید شارژ لازم برای فرستادن چند پیام یا تماس تلفنی یک دقیقه ای را تولید کنید. کار کردن با این دستگاه به شما کمک می کند تا علاوه شارژ گوشی عضلات دست خود را نیز تقویت کنید!

شارژ گوشی با استفاده از نیروی باد

iFan
iFan

سومین وسیله از یک فن استفاده می کند و به شما اجازه می دهد تا با استفاده از نیروی باد گوشی خود را شارژ کنید. برای اینکه باطری را شارژ کنید کافی است تا گوشی را در قاب iFan قرار دهید و آن را به مدت شش ساعت در جلوی دوچرخه یا وسیله نقلیه خود قرار دهید تا گوشی به طور کامل شارژ شود. iFan فعلا فقط برای دستگاه های آیفون عرضه شده ولی با توجه به جذابیت ایده و دوستدار محیط زیست بودن این دستگاه احتمالا به زودی برای گوشی های آندرویدی نیز عرضه خواهد شد.

گوشی هوشمند خود را با استفاده از حرارت بدن شارژ کنید

PocketPower
PocketPower

می توانید برای شارژ گوشی خود بخوابید! به جای اینکه تمام شب گوشی را به شارژر الکتریکی متصل کنید کافی است تا آن را در نزدیکی بدن خود قرار دهید. محققان ودافون Vodafone در حال توسعه محصولی به نام PocketPower هستند. این محصول در واقع یک شلوارک است که با پوشیدن و قرار دادن گوشی در آن می توانید در مدت 8 ساعت شارژ لازم برای انجام یک تماس 24 دقیقه ای را تولید کنید. البته این شلوارک برای تولید این مقدار انرژی حتما باید به دمای 37 درجه (دمای بدن) برسد. این لباس ایده ای کارآمد به نظر می رسد، مخصوصا اگر فعالیت های ورزشی یا کارهای خارج از خانه زیادی دارید.

شارژ گوشی با استفاده از میوه و سبزیجات

شارژ گوشی با استفاده از میوه و سبزیجات
شارژ گوشی با استفاده از میوه و سبزیجات

البته برای این کار به چیزی بیشتر از یک هویج یا سالاد میوه احتیاج دارید. Caleb Charland در تبلیغی برای شرکت نوکیا (که بیشتر قدرت پنهان میوه ها و سبزیجات را به ما نشان داد) توانست گوشی Lumia 930 را شارژ کند. برای این کار به یک دیوار و 800 سیب و سیب زمینی احتیاج دارید که باید آنها را با استفاده از سیم های مس و روی به هم متصل کنید. این مدار قادر خواهد بود تا جریانی معادل 20mAh و 6V تولید کند که برای شارژ گوشی کافی است.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید