ویژگی جدید اپلیکیشن Waze برای جلوگیری از مرگ کودکان

اپلیکیشنی برای جلوگیری از فوت کودکان

بعد از یک مدت خاص، اضافه کردن یک ویژگی جدید و مفید برای کاربران در اپلیکیشن‌ها، به عنوان یک به‌روزرسانی به کاری زمان‌بر و مشکل  تبدیل می‌شود. و یا هنگامی که توسعه دهندگان بر روی تغییرات بزرگتری کار می‌کنند به دنبال ایجاد تغییرات کوچکی می‌روند تا بتوانید درخلال این به‌روزرسانی‌های بزرگ‌تر، به‌روزرسانی‌های کوچکتری نیز ارائه دهند. حال می‌توان گفت اپلیکیشن Waze به چنین نقطه‌ای رسیده است.

اپلیکیشنی Wazeاپلیکیشن Waze که یک سرویس مکان‌یابی است و قرار است ویژگی مهمی به برنامه خود اضافه کند و این ویژگی یک یادآور برای تنها نذاشتن کودکان در خودرو است.

هیچ پدرومادری نمی‌خواهد فرزندان خود را تنها در خودرو رها کند، آن هم به خاطر اتفاقاتی که در چند ماه گذشته در ایالات متحده افتاده است. در طی تابستان سال‌های گذشته، تعداد فوت کودکانی که در خودروها در زیر آفتاب داغ رها شده‌اند تنها در ایالات متحده آمریکا افزایش یافت. کمبود اکسیژن و گرمای بیش از حد موجب مرگ این کودکان رها شده در خودورها بود. می‌توان گفت این اتفاقات به خاطر حواس پرتی والدین به وجود می‌آید. به همین خاطر به برنامه Waze ویژگی اضافه شده است که می‌توان با تنظیم یک یادآوری در هنگام رسیدن به مقصد، از غفلت در برابر کودکان جلوگیری کند.

اپلیکیشنی برای جلوگیری از فوت کودکان
یکی از کودکانی که در خودرو رها می شود و به دلیل گرمای بیش از حد فصل تابستان و کمبود اکسیژن فوت می شود

گرچه این ویژگی جدید هنوز بر روی نسخه آزمایشی فعال شده و عموم مردم نمی‌توانند از آن استفاده کنند. فعلا تا آن هنگام مراقب کودکان نازنین خود باشید.