آیا اپل در آیفون خود از پروژکتور داخلی استفاده خواهد کرد؟

آیا اپل در آیفون خود از پروژکتور داخلی استفاده خواهد کرد؟

شایعاتی به گوش می‌رسد که اپل قصد تاسیس یک مرکز تحقیقاتی در فرانسه به منظور توسعه سنسور عکاسی آیفون‌ها را دارد، اما ممکن است این مرکز تنها برای ایجاد انقلابی در عکاسی موبایل باشد و نه تولید سنسور.

روزنامه فرانسوی Le Dauphiné Libéré گزارشی از تاسیس یک آزمایشگاه 800 متر مربعی و استخدام 30 مهندس در شهر گرنوبل فرانسه منتشر کرده است.

شایعه شده است که شرکت اپل در حال همکاری با مهندسین شرکت فرانسوی STMicroelectronics است که قبل از این نیز این دو شرکت در تولید سنسورهای ژیروسکوپ و شتاب‌سنج اپل واچ با یکدیگر همکاری خوبی داشته‌اند و این می‌تواند صحت این شایعه را بیشتر قدرت ببخشد.

شرکت نام برده شده همچنین وظیفه تولید یک ریز پروژکتور را برای گوشی هوشمند اخیر لنوو داشته است و شاید اپل این همکاری را به منظور استفاده از پروژکتور در محصولات خود آغاز کرده باشد.

پیش‌بینی آینده

گوشی هوشمند مفهومی لنوو با نام Smart Cast، قابلیت نمایش تصویر و دریافت حرکت‌ها بر روی اکثر سطوح را دارد و این به معنی است که می‌توان از آن به عنوان یک کیبورد نوری استفاده کرد. برای مثال می‌توانید آن را بر روی میز آشپزخانه قرار دهید و شروع به تایپ کردن کنید.

پتنت ثبت شده‌ای از اپل نیز وجود دارد که نشان می‌دهد این شرکت مشتاق به استفاده چنین تکنولوژیی در محصولات خود است.

ممکن است که اپل یک آزمایشگاه دیگر برای تحقیق و توسعه بر روی سنسورهای سنتی عکاسی تاسیس کند اما ما گمان می‌کنیم مرکز تحقیقاتی ایجاد شده در فرانسه هدفی جز تولید سنسور عکاسی داشته و انگیزه اپل از تاسیس آن هدفی بسیار خاص‌تر و جذاب‌تر است.