آی او اس 10.1: 5 قابلیت برتر نسخه‌ی جدید سیستم عامل اپل

نسخه‌ی رسمی و نهایی آی او اس 10.1 بالاخره از راه رسید. اپل در این ورژن از پلت فرم اختصاصی خود، ویژگی‌های کاربردی و جذابی را در اختیار کاربران قرار داده است. گل سر سبد این قابلیت‌ها، می‌تواند اضافه شدن حالت Portrait به آیفون 7 پلاس باشد. علاوه بر این، نسخه‌ی نهایی آی او اس 10.1 مشکلات گذشته را رفع کرده، ترفندهای بیشتری را در اختیار کاربران آی او اس قرار می‌دهد و باعث می‌شود دستگاه اپلی شما با ثبات و بهبود عملکرد کلی همراه شود.

بیشتر بخوانید:

مهم‌ترین قابلیت اضافه شده در ورژن نهایی آی او اس 10.1، همان طور که در بالا هم گفتیم، حضور رسمی حالت پرتره (Portrait) می‌باشد. البته باید به یاد داشته باشیم که این حالت هم چنان در وضعیت بتا به سر می‌برد. اما علاوه بر این ویژگی‌های جدید و جالب دیگری هم در آی او اس 10.1 به چشم می‌خورند که ما تصمیم داریم شما را با آن‌ها آشنا کنیم. با دیجی رو همراه باشید.

1- حالت پرتره برای آیفون 7 پلاس

ios-10-1-1هنگام رونمایی رسمی شرکت اپل از آیفون‌های 7، حالت پرتره که مخصوص مدل پلاس بود معرفی گردید. کاربران با استفاده از این قابلیت، قادر خواهند بود تا تصاویر پرتره‌ی فوق‌العاده‌ای را به ثبت برسانند. این ویژگی شامل تکنیک جدیدی برای شبیه سازی کردن اثر عمق میدانی در عکس‌های دیجیتالی می‌باشد و تصاویر پرتره حیرت‌انگیزی را تولید می‌کند که در آن بر روی سوژه تا بیشترین حد ممکن فوکوس شده است و در پس زمینه‌ی تار خودنمایی می‌کند. حالت پرتره مخصوص آیفون 7 پلاس می‌باشد، چرا که این معجزه‌ی عکس‌برداری از حسگر دوربین دوگانه‌ی این اسمارت فون بیرون می‌آید. این حالت هنوز در وضعیت بتا می‌باشد.

2- حباب پاسخ دادن و جلوه‌های تصویری تمام صفحه در iMessage

ios-10-1-2آیا تاکنون پیام تبریک تولد یا هر مناسبت دیگری با جلوه‌های تصویری تمام صفحه دریافت کرده‌اید تا بخواهید در آینده هم به تماشای آن بنشینید؟ خب، حالا می‌توانید! تنها کافی است بر روی کلید «پاسخ» (Replay) در پایین حباب‌های جلوه‌دار پیام کلیک کنید و می‌توانید به تماشای دوباره‌ی این انیمیشن‌های جذاب بپردازید.

3- جلوه‌های iMessage را با فعال کردن گزینه‌ی «کاهش حرکت» (Reduce Motion) پخش کنید

ios-10-1-3قبلاً امکان پخش پیام‌های جلوه‌دار با فعال کردن گزینه‌ی «کاهش حرکت» وجود نداشت. اما حالا کاربران قادر خواهند بود تا به پخش خودکار پیام‌های دارای جلوه‌های تمام صفحه با فعال کردن این گزینه بپردازند.

4- اضافه شدن قابلیت محاسبه‌ی مسافت طی شده و متوسط سرعت کاربران بر روی ویلچر در هنگام ورزش

ios-10-1-4اپل واچ یکی از اولین دستگاه‌های رایج با قابلیت‌های تناسب اندام می‌باشد که افراد معلول را به انجام فعالیت‌های روزانه‌ی ورزشی تشویق می‌کند. با عرضه‌ی آی او اس 10 و واچ او اس 3 اپل از قابلیت ردیابی تناسب اندام برای ویلچرهای دستی و ویژگی‌های بسیار فراوان دیگری برای کاربران بر روی ویلچر رونمایی کرد. در آی او اس 10.1 حالا دو ویژگی جدید برای محاسبه‌ی سرعت دو و گام ویلچر اضافه شده است.

5- پشتیبانی حمل و نقل از تمام قطارها، متروها، کشتی‌ها و خطوط اتوبوس ملی مهم

ios-10-1-5شهروندان شهرهای بزرگ توکیو، اوساکا و ناگویا در کشور ژاپن، حالا می‌توانند از پشتیبانی گسترده‌ی حمل و نقل در برنامه‌ی Maps آی او اس 10.1، لذت ببرند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید