مدیرعامل شیائومی پاسخ می‌دهد: چرا این کمپانی گوشی ضد آب نمی‌سازد؟

Lei Jun مدیرعامل شیائومی

71 درصد از زمین را آب تشکیل می‌دهد. با این پیش مقدمه احتمالا شما هم به این نتیجه می‌رسید که شرکت‌های بیشتری اقدام به تولید گوشی‌های ضد آب خواهند کرد. برخی از گوشی‌ها همانند Samsung Galaxy S7 و Samsung Galaxy S7 edge قابلیت ضد آب بودن دارند و حتی مدل‌هایی نیز وجود دارد که می‌توان آنها را در یک مدت زمان محدود در آب غوطه‌ور ساخت.

Xiaomi

سامسونگ ارائه این قابلیت را از زمان تولید گلکسی اس 5 آغاز کرد و آن را تا کنون و در سری اس 7 خود حفظ کرده است. شرکت سونی که یکی از پیشگامان استفاده از این قابلیت است، از قابلیت ضد آب در خانواده Xperia Z5 خود بهره برد؛ اما اکنون و با معرفی پرچم‌دار جدید خود Xperia X، به استفاده از این قابلیت پایان داد. شرکت‌هایی مانند موتورولا و HTC نیز دارای تعدای گوشی ضد آب در میان انواع مختلف تولیدات خود هستند.

اما شیائومی یکی از شرکت‌هایی است که تا به حال هیچ گوشی هوشمند ضد آبی را تولید نکرده است. لین ژوئن بنیان‌گذار شرکت شیائومی توضیح می‌دهد که چرا علی‌رغم درخواست کاربران برای افزودن این ویژگی، این شرکت همچنان از تولید گوشی ضد آب سر باز می‌زند در حالی که اگر به آمار خرابی‌ تلفن‌های همراه نگاهی بی اندازیم خواهیم دید که نشت آب به دستگاه، علت اصلی بیشتر خرابی‌ها است.

Xiaomi Mi 5

قیمت تمام شده تنها دلیل ارائه نشدن قابلیت ضد آب توسط شرکت شیائومی است. لین می‌گوید که در صورت اضافه شدن این ویژگی، 20 تا 30 درصد بر قیمت تمام شده هر دستگاه اضافه خواهد شد در حالی که این هزینه را می‌توان برای قابلیت‌های ارزشمندتر انجام داد و زمانی که هوا بارانی است، کاربران گوشی‌های شیائومی تنها باید گوشی خود را از خیس شدن دور نگه‌ دارند.