مایکروسافت تمام نسخه های ویندوز ۱۰ را معرفی کرد

اگرچه مایکروسافت هنوز تاریخ دقیق عرضه رسمی ویندوز ۱۰ را اعلام نکرده است، اما غول نرم‌ افزاری دنیا امروز تمام نسخه های مختلف ویندوز ۱۰ که در زمان عرضه رسمی، عرضه خواهند شد را معرفی کرد.

نسخه Home  که مایکروسافت آن را به عنوان دسکتاپ متمرکز بر مشتری عنوان می کند ،این همان نسخه ای است که برای بیشتر کاربران سیستم های رومیزی و لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرد و شامل مرورگر اج ،سیستم تشخیص چهره Windows Hello و اپلیکیشن های یونیورسال می باشد و نسخه ی Windows 10 Pro  دارای ویژگی های قبلی است و به اضافه آن دارای امکاناتی برای استفاده در کسب و کار جهت اتصال دامنه ها و بروز رسانی آنها می باشد.

مایکروسافت نام ویندوز فون را با عرضه رسمی ویندوز ۱۰  به نام  ویندوز موبایل تغییر می دهد که این نسخه بر روی تلفن های هوشمند ،تبلت ها و اکس باکس نصب می شود و شامل قابلیت موبایل  Continuum می باشد. رابطه کاربری ویندوز موبایل برای نمایشگر های کوچک تر از ۸ اینچ قابل استفاده است. و نسخه دیگر از ویندوز موبایل به نام Enterprise نیز برای کسب کار های بزرگ که که خواهان لایسنس دار کردن تلفن های هوشمند و تبلت ها هستند عرضه خواهد شد.

در کنار نسخه های اصلی معرفی شده ، مایکروسافت نسخه های دیگری به نام  Enterprise  ، Education و Windows 10 IoT Core که برای اینترنت اشیا کاربرد دارد عرضه خواهد کرد .

مایکروسافت در حالت کلی ۷ نسخه مختلف از ویندوز را معرفی کرد.

  1. Windows 10 Home
  2. Windows 10 Pro
  3. Windows 10 Mobile
  4. Windows 10 Mobile Enterprise
  5. Windows 10 Enterprise
  6. Windows 10 Education
  7. Windows 10 IoT Core

تونی پرافت از مایکروسافت گفت :

ما با تمام قدرت در حال کار بر روی ویندوز ۱۰ هستیم و عرضه آن را در تابستان دنبال می کنیم و از آنجایی که ما ویندوز ۱۰ را به عنوان یک سرویس توسعه داده ایم، این تنها آغازی برای نسل های بعد است و ما به صورت مداوم با به روز رسانی امنیتی و نوآوری ها، قابلیت های آن را افزایش می دهیم.

منبع:منبع:theverge