قابلیت غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن ها به ویندوز 10 اضافه شد

غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن ها به ویندوز 10
غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن ها به ویندوز 10

آخرین به روز رسانی ویندوز 10 مشکل آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن ها را رفع کرد و قابلیت غیرفعال سازی آپدیت اتوماتیک به این سیستم عامل اضافه شد.

شاید کاربران بسیاری به این موضوع توجه نکرده باشند که در ویندوز 10 هیچ گزینه ای برای غیرفعال سازی آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن ها وجود ندارد.

حالا مایکروسافت با ارائه آپدیت پنجم(KB3081448) این قابلیت را فراهم کرده است تا بتوان آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن ها را غیرفعال کرد و به صورت دستی اقدام به آپدیت آنها نمود.

هنوز اطلاعاتی دقیقی در دسترس نمی باشد که چه ویژگی های دیگری با آخرین آپدیت به ویندوز 10 اضافه شده است اما اولین چیزی که به چشم می آید همین ویژگی غیرفعال سازی آپدیت اپ ها است.

این موضوع قطعا برای کاربرانی که از اینترنت حجمی استفاده می کنند بسیار مهم است، که مصرف ترافیک خود را مدیریت کنند. اینطور که کاربران می گویند ویندوز 10 حجم زیادی از ترافیک اینترنت را مصرف می کند و قطعا یکی از موارد همین آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن ها می باشد.

اگر هنوز این قابلیت فعال نشده است و آپدیت 5 را دریافت نکرده اید، وارد Settings > Update & Security > Windows Update شوبد و به صورت دستی اقدام به به روز رسانی و دریافت آپدیت نمایید.

غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن ها در ویندوز 10
غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن ها در ویندوز 10

بعد از نصب آپدیت 5 برای غیرفعال سازی آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن ها، اپ استور را باز کنید روی دکمه پروفایل در سمت راست کنار جعبه جستجو کلیک کنید و گزینه settings را انتخاب کنید. در صفحه نمایش داده شده، اهرم آپدیت اتوماتیک را روی Off قرار دهید.

آیا شما مشکلی در ویندوز 10 می بینید؟ می توانید آن را با ما در میان بگذارید. 🙂