۷ درصد از گوشی‌های ویندوزی در حال اجرای ویندوز ۱۰ موبایل

آپدیت ویندوز 10 موبایل
آپدیت ویندوز 10 موبایل

اندروید تنها سیستم عاملی نیست که یکپارچگی خود را از دست داده چرا که بر اساس شواهد این گسستگی در سیستم عامل‌های دیگر از جمله آی او اس و ویندوز موبایل نیز دیده می‌شود. با این حال اوضاع برای آی او اس و ویندوز موبایل بسیار بهتر از اندروید است و گسستگی در بازار اندروید بسیار بیشتر از دو سیستم عامل رقیب می‌باشد.

براساس آخرین تحقیقات AdDuplex، درحال حاضر ویندوز موبایل ۱۰ بر روی ۷ درصد از گوشی های ویندوزی در حال اجراست. به خاطر داشته باشید ویندوز ۱۰ هنوز برای دیوایس‌های قدیمی ویندوزی که هم اکنون ویندوزفون ۸٫۱ را اجرا می کنند ارائه نشده است و به طور حتم با انتشار این سیستم عامل برای دستگاه های ویندوزی این آمار دستخوش تغییر بسیاری خواهد شد.AdDuplex-Windows-10-spread-dataاین آمار ۷ درصدی تنها به نسخه‌ی بتای این سیستم عامل بر می‌گردد که کاربران با ثبت نام خود به عنوان توسعه‌دهنده آن را بر روی گوشی خود نصب کرده‌اند و شاید عدد ۷ درصد نشان از استقبال بسیار زیاد ویندوزی‌ها از ویندوز ۱۰ موبایل باشد!AdDuplex-Windows-10-spread-dاگر به آمار گوشی‌های ویندوزی نگاهی بیاندازیم متوجه می‌شویم که لومیاها بیشترین تعداد ویندوزی‌ها را تشکیل می‌دهند که سازنده آنها خود مایکروسافت است و مقدار بسیار کمی نیز ساخته دست اچ تی سی و دیگر کمپانی‌هاست که می‌توان از آن چشم پوشی کرد.

حال که چند روزی است لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰  ایکس ال به عنوان پرچمداران جدید مایکروسافت روانه بازار شده‌اند، به طور حتم در آینده ‌ی نزدیک سهم ویندوز ۱۰ از بازار سیستم عامل های ویندوزی بسیار بیش تر از حال خواهد شد. خالی از لطف نیست که بدانید به زودی ردموندی ها ویندوز ۱۰ را برای تمامی دیوایس‌هایی که ویندوزفون ۸٫۱ را اجرا می کنند منتشر خواهند کرد و در آن زمان سهم ۷۸ درصدی ویندوز فون ۸٫۱ به سمت ویندوز ۱۰ سرازیر خواهد شد.