مایکروسافت ویژگی Reset App را برای دوباره سازی برنامه‌ها معرفی می کند

مایکروسافت ویژگی Reset App را برای دوباره سازی برنامه‌ها معرفی می کند

مایکروسافت در بروزرسانی Creators وعده ویژگی‌های خلاقانه و جذاب زیادی را برای سیستم عامل ویندوز 10 دسکتاپ و موبایل داده است. اگر از کاربران اینسایدر سیستم عامل مایکروسافت باشید، حتما ویژگی جدید Reset App را مشاهده کرده‌اید، اما اگر از کاربران عادی این سیستم عامل هستید، با دیجی رو همراه شوید تا این قابلیت کاربردی را بیشتر بررسی کنیم.

microsoft-windows-10-creators-update-1احتمالا برای شما هم پیش آمده که بعد از مدتی و استفاده فراوان از یک برنامه، دیگر قادر به استفاده از آن نبوده و در ذخیره اطلاعات یا کاربری صحیح برنامه با مشکلاتی روبرو می‌شوید. غالبا برای حل چنین مشکلاتی اقدام به حذف و سپس نصب مجدد برنامه کرده‌اید، اما حالا مایکروسافت با توجه به درخواست‌های فراوان کاربران اینسایدر، قابلیت جدیدی را با نام Reset App ایجاد کرده تا چنین مشکلاتی را به سادگی برطرف سازد.

این ویژگی بسیار شبیه به قابلیت Clear Cache در اندروید است که به شما اجازه می‌دهد تمامی داده های ذخیره شده توسط برنامه را تنها با چند کلیک ساده پاک سازی کنید.

توجه کنید که این ویژگی در حال حاضر تنها برای کاربران اینسایدر دسکتاپ در دسترس قرار گرفته است و این ویژگی در بیلد بعدی برای موبایل نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

اگر نمی‌توانید صبر کنید و می‌خواهید هر چه سریع‌تر ویژگی‌های جدید ویندوز 10 را امتحان کنید، می‌توانید به پروژه اینسایدر مایکروسافت بپیوندید. اما ما این کار را پیشنهاد نمی‌کنیم زیرا همانطور که می‌دانید نسخه‌های پیشنمایش مملو از باگ‌های مختلف است که می‌تواند تجربه کاربری شما را با خاطراتی بد همراه سازد. اما اگر همچنان مشتاق هستید می‌توانید از طریق زیر به این پروژه بپیوندید.

  • برنامه Windows Insider  را از فروشگاه مایکروسافت دانلود و نصب کنید.
  • برنامه را اجرا وسپس با اکانت مایکروسافت خود وارد شویدو
  • از میان دو گزینه Fast و Slow یکی را انتخاب کنید. حلقه Fast همانطور که از نامش پیداست، بروزرسانی ها را بسیار سریع‌تر دریافت خواهند کرد اما بیلدهای منتشر شده برای حلقه Slow پایداری بهتری دارند.
  • پس از پایان کار در برنامه، به Settings > Phone Update > Check for Updates بروید و خواهید دید که آخرین بیلد پیشنمایش ویندوز 10 برای دانلود در دسترس است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید