ویندوز ۱۰ در محیط سیف مود “Safe Mode” به صورت هوشمند به شما کمک می کند

Windows 10
ویندوز ۱۰

چند ماهی از انتشار ویندوز ۱۰ می گذرد و مایکروسافت در این مدت آپدیت‌های متعددی برای تکمیل شدن این سیستم‌عامل منتشر کرده است. با اینکه ویندوز ۱۰ نسبت به نسل‌های قبلی خود بسیار پایدارتر شده، اما با این حال بعضی اوقات به دلیل مشکلات مختلف، مجبور به اجرای این سیستم عامل در حالت ریکاوری و یا سیف مود “Safe Mode” می شویم.

نکته جالب ماجرا این است که وقتی برای بار اول، ویندوز ۱۰ را  در حالت سیف مود “safe mode with networking” اجرا می‌کنیم، به صورت اتوماتیک پنجره مرورگر پیش‌فرض باز شده و عبارت how to get help in windows 10″ به معنی چگونه کمک گرفتن از ویندوز ۱۰، در بینگ مایکروسافت جستجو می شود.

ویندوز ۱۰ در محیط سیف مود "Safe Mode"
ویندوز ۱۰ در محیط سیف مود “Safe Mode”

با جستجوی عبارت ذکر شده، نتیجه اول جستجوها به وب سایت مایکروسافت تعلق دارد که روش جستجو در قسمت جستجوی پیشفرض ویندوز ۱۰ را نشان داده و شما را تشویق به استفاده از آن می کند. همچنین در کنار آن لینکی برای راهنمایی کامل و به نوعی آشنایی اولیه با این سیستم عامل نیز گنجانده شده است.

قطعا روش جدیدی که مایکروسافت در پیش گرفته برای بیشتر کردن کاربران موتور جستجوی بینگ می باشد، زیرا کرتانا و سیستم جستجو در ویندوز ۱۰ از بینگ قدرت گرفته و هرچه  تعداد جستجوها در ویندوز ۱۰ افزایش پیدا کند، قدرت بینگ نیز بیشتر خواهد شد.